Otobüs Kiralama

Şubat 26, 2009 by  
Filed under Minibüs Kiralama

Otobüs kiralama

Mercedes Otobüs Kiralama

Mercedes Travego Kiralama‘in Türkiye ‘den tüm dünyaya ihraç ettiği ,otobüs pazarında büyük yol kateden ve pazar liderliği konumuna yarleşen Mercedes Travego Kiralama 1000. aracıyla yollarda.

Kısa zamanda iyi bir başarı elde eden ve Hoşdere fabrikasında üretilen Mercedes Travego ‘nun tüm detaylarına göz atalım.

Mercedes Travego kiralama

Mercedes Travego kiralama

Mercedes Otobüs Kiralama

TASARIM

İki farklı uzunluk alternatifi ile sunulan Mercedes Travego Kiralama’nun 2 akslı modeli 15 SHD 12 m, 3 akslı model 17 SHD ise 13,85m uzunluğunda. Her iki model de, 2,55 m genişliği ve 3,96 m yüksekliği ile peronu dolduruyor.

Üç boyutlu ön tampon ızgarası, far ve sis farı tasarımı, Mercedes-Benz markasının gelenekselleşmiş çizgilerini ortaya koyuyor.

Iveco M23 Midibüs Kiralama Ön kapı üzerinden başlayıp, kabartma şeklinde tavanla birleşerek arka kısma kadar uzanan tasarım çizgisi, Travego’nun etkileyici karakterinin en güçlü detayı.

Tavanla birleşen eğimli arka cam, estetik arka ızgara, otomobil çizgileri taşıyan arka stop lamba dizaynı ve stopların pençe şeklindeki uzantıları ön görünümü aratmayacak bir etki oluşturuyor. Geleneksel Mercedes-Benz çizgileri her yönden ilk bakışta fark ediliyor.

Mercedes Travego kendi sınıfında en geniş bagaj hacmine sahip.

KONFOR

Mercedes Travego Kiralama , sürücüyü saran yarım daire şeklindeki kumanda paneli, tüm kontrollere kolay ve güvenli şekilde ulaşılmasını sağlıyor.

Sürücü ve hostes koltuklarının üst kısımlarında bulunan eşya gözleri, sürücünün sol tarafyndaki çok amaçlı dolap, basamaktaki ilave dolap ve hostes bölümünün hemen solunda bulunan büyük boy ikram malzeme dolabı sürücü ve hostese gerekli malzemeler için geniş bir hacim sunuyor.

Mercedes Travego Kiralama’da standart olarak sunulan sürücü bölümü kliması, sürücüye özel iklimlendirme imkanı sağlıyor ve sürüş konsantrasyonunu arttırıyor.
Travego’nun joy-stick vites ve servo takviyeli aktarma sistemi ile vites geçişleri lüks otomobillerde olduğu gibi yumuşak ve rahat.

Yeni Grammer 90-5 tip sürücü koltuğu da genişletilmiş ayar seçenekleri ve ergonomik yapısıyla sürücüye yüksek seviyede konfor sunuyor.

GÜVENLİK

1000. aracını üreten Mercedes Travego Kiralama, yüksek teknolojisi ile Mercedes-Benz marka otobüslerin alışılagelmiş üstün güvenlik standartlarını daha üst seviyelere taşıyor.

FPS (esnek programlanabilir kumanda) : Mercedes-Benz S sınıfı otomobillerin elektronik sistemi, uyarlanmış haliyle Travego’da da var. Otobüs üzerinde bulunan tüm elektrik ve elektronik ekipmanlar tesisata, FPS sistemi üzerinden başlanıyor. FPS, kablolar üzerinden sadece elektrik değil, veri transferi de yapıyor. Yeni Mercedes Travego Kiralama içindeki tüm cihazlar, otobüs üzerinde çeşitli konumlarda bulunan FPS modülleri ile elektronik olarak kumanda ediliyor. Böylece, kablo miktarı ve eski sistemde kullanılan diyot, röle, switch gibi elemanlar azalıyor. Sistem sadeleşerek daha güvenilir hale geliyor.

Sürüş konforu, güvenlik ve sürüş dinamiği ile ilgili tüm elektronik sistemler kendi aralarında çok daha etkin ve hızlı iletişim kurabiliyor. Akıllı elektronik sistem ile fren
ve debriyaj balataları aşınma miktarları, yağ seviyesi, tüm tüplerin hava basınçları yağ basıncı gibi pek çok değerin takibi sağlanıyor. FPS üzerinden hata tespiti (diyagnos) çok daha kapsamlı, hızlı ve hedefe yönelik yapılabiliyor.

On Board Diyagnos: Hata tespit sistemi : Travego’nun hata tespit sistemi, arızalar sürücüye detaylı olarak gösteriyor. Hata tespit sistemi ile elde edilen bilgiler, kontrol panelinde bulunan ekrandan kolayca okunabiliyor. Böylece, arızadan hemen haberdar olan sürücü, problemi geciktirmeden çözebiliyor.

Otomatik yedekleme/yükleme sistemi : Her FPS ünitesinin programı, bir sonrakinde yedek olarak bulunduğundan, herhangi birinin yerine boş bir ünite takıldığında sistem bunu fark ediyor ve ilgili yazılımı otomatik olarak yeni üniteye yüklüyor.

EBS (Elektronik Frenleme Sistemi) : EBS sayesinde frenler elektronik olarak daha hızlı ve hassas kumanda edildiğinden çok daha kısa sürede reaksiyon verebiliyor. EBS, 10 bar basınçlı kuru hava sistemi ile birlikte fren mesafesini önemli oranda azaltıyor.

ABS(anti-blokaj) ve ASR(patinaj önleyici sistemler) : ABS , ASR retarder, beşinci valfli egzos freni, viraj güvenliğini sağlayan ön ve arka aks stabilizatörleri Yeni Travego’da da standart ekipman olarak bulunuyor.

ESP(Elektronik Stabilite Programı) : ESP sayesinde aracın devrilme veya virajlarda yoldan çıkma riski önemli ölçüde azalıyor.Seyir sırasında sensörleri aracılığıyla direksiyon açısını, yanal ivmeyi ve aracın sapma oranını sürekli kontrol altında tutan ESP, sürücünün ihtiyacı olduğu anda harekete geçen bir aktif güvenlik sistemidir.Araç uzun ve keskin virajlarda veya hızlı şerit değiştirme sırasında kritik bir duruma gelirse; ESP her tekere gerektiği kadar fren kuvveti uygularken motor kumandasına da etki ederek hızı azaltıyor. Böylece araç dengesini yeniden kazanana kadar kontrollü ve etkili biçimde yavaşlıyor.

Mercedes Travego Kiralama’da acil durumlar için manuel güvenlik önlemleri de var.

Yeni Mercedes Travego Kiralama’nun kapıları acil durum anında dışarıdan da açılabiliyor. Aracın içinde bulunan emniyet musluklarının aynısı dış kısımda, kapıların yanına bulunuyor. Gerektiğinde dışarıdan da havası boşaltılarak kapıların kolayca açılması sağlanıyor.

2006 Dünya Kupasında yarı finalde Del Piero ve Gilardino ‘nun golleri ile İtalya ‘ya kaybeden ama futbol otoriteleri tarafından alkışlanan bir performans sergileyen Almanya Milli Futbol Takımını taşıyan otobüs Mercedes Travego ‘ydu.

GÜÇ ve EKONOMİ

Prestij ve konfor özelliklerinin yanı sıra, çalışanlarına rahat ve ergonomik çalışma alanı sunan Yeni Travego, güçlü motoru, dayanıklı karoseri, düşük yakıt tüketimi, üstün güvenlik özellikleri ve minimum servis-bakım giderleriyle sürücüsüne ve sahibine çok iyi bir fiyat-performans dengesi sağlıyor.

Mercedes Travego Kiralama çevre dostu Euro 3 standartlarynda iki farklı motor tipi ile sunuluyor. 17 SHD’de, 16 lt hacminde, 476 PS gücünde V8 motor ve 15 SHD’de, 12 lt hacminde, 422 PS gücünde sıra 6 motor.

Mercedes Travego Kiralama’da bulunan birim yakıt pompaları (PLD) sayesinde, her bir silindir için bağımsız hassas kontrol sağlanabiliyor. Silindirlerde mekanik problemlerden kaynaklanabilecek basınç kayıpları tamamen ortadan kalkıyor, motor her zaman düzenli ve sessiz çalışıyor. Tüm pompalar birbirinin yerine kullanılabildiği gibi, herhangi bir pompanyn arızalanması aracı yolda bırakmyyor. Arıza durumunda sadece ilgili silindir pompası değiştiriliyor, tamir bakım süresi kısalırken yedek parça maliyeti düşüyor.

Her iki motor da kendi sınıflarında, özellikle düşük devirlerde, en yüksek performansı optimum yakıt tüketimi ile sağlıyor.

1800 bara ulaşan püskürtme basıncı ile daha iyi yakıt-hava karışımı sağlanıyor, performans artarken yakıt tüketimi ve egzoz emisyonları düşüyor.

13 ton teknik kapasiteli, Mercedes-Benz markalı H06 arka aks, daha yüksek retarder momentini tolere ederek daha etkin frenleme sağlıyor.

Akıllı elektronik sistemler sayesinde, debriyaj ve fren balatalarındaki aşınmalar rahatlıkla görülüyor, arızalar büyük sorunlara yol açmadan tespit ediliyor. Dolayısıyla, Travego’nun servis ziyaretleri çok kısa sürüyor.

Uzun bakım aralıkları, servis ziyaretlerini ve bakım maliyetlerini azaltıyor. Mercedes Travego Kiralama sürücüsüne ve sahibine daha uzun süre hizmet veriyor ve daha çok kazanç getiriyor.

Mercedes Travego Kiralama Ankara’nun karoserisi komple katoforez banyosuna daldırılıyor ve profillerin iç-dış tüm yüzeyleri elektroliz tekniği ile koruyucu madde kaplanıyor. Yeni KiralıkMercedes Travego, dünyada pek az otobüs üreticisi tarafından uygulanan bu yöntemle uzun yıllar paslanmaya ve korozyona dayanıklı hale geliyor.

Tüm bu detayları ile güvenilir ,konforlu ve istikrarlı bir otobüs olduğunu ortaya koyan Mercedes-Benz firmasının bu segmentteki göz bebeği Travego için fazla bir şey söylemeye gerek yok.

Ucuz Oto Kiralama Ankara

Şubat 26, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

Oto kiralama‘nın en iyi 10 otomobil kiralama listemize eklemek ‘yeni’ tanımlamasını biraz genişletmek anlamma geliyor. Ford’un, güzel görünen yedi koltuklu otomobilini tanıtmasının üzerinden iki yıl geçti.
Ancak bu, otomobilin muhteşem olmasmdan kaynaklanıyor; bugüne kadar hiç bir MPV onu geçemedi. Üstelik Volkswagen kiralama, Opel Kiralama ve Renault megan kiralama‘daki fikir adamları bile bu otomobili kullandıktan sonra ofislerine dönüp, kendi MPVlerinin tekrar tasarlanmasını talep ettiler ve bugünlerde bu araçlar yavaş yavaş piyasaya çıkmaya başladı. Ancak başaramadılar. Bu, S-Max’ten daha iyi bir MPV üretmenin oldukça büyük bir girişim olduğunun bir göstergesi.
İşte nedeni. Bir MPVnin S-Max’ten daha iyi bir sürüşe sahip olabilmesi için sürücü koltuğuna oturduğunuzda MPV gibi hissettirmemesi gerek. Kolay ve kesin bir tavırla yön değiştirebilmeli, yeteri kadar çevik ve stabil şekilde yol tutmalı, rahat ve konforlu şekilde yol alabilmeli ve mekanik olarak orta sımf bir sedan kadar rafine özellikler sergilemeli. Ticari araç kiralama dönme MPVlerin bu konuda gerçekten şansı yok.
Bir MPVnin S-Max’ten daha pratik ve değişken olması içinse gerçek anlamda bir yedi koltuklu (5+2 değü) olmasının yanında arka koltuklarına geçişin ve katlanmasının da kolay olması gerekiyor. Her iki sıra koltuk katlandığı zaman bagaj zemini tamamen düz olmalı, yükleme alanının boyu iki metreden az olmamalı ve yükleme kapasitesinin de, ek iş olarak nakliye şirketi açmanızı garanti edecek kadar geniş olması da bu iddiada bulunan bir MPVde olması gereken diğer özellikler. Bunun dışında kabindeki eşya koyma gözlerinin hafta sonu tatilleri için gerekli olan cüzdan, çocuk oyuncakları ve anahtarlar gibi eşyaları alabilecek sayıda ve genişlikte olması gerek. Kabin plastiklerinin çocuklara zarar vermeyecek yapıda ve çeşitli çamur ya da temizleme malzemesine dayanacak kadar sağlam ve uzun ömürlü olmalı.
Tüm bunların dışında otomobilin genel görünüşü, MPVlerin sadece domates yetiştirmeye yaradığı düşüncesini yalanlayıp, ayn zamanda viraj almak için de kullanılabüeceğini kanıtlaması laz:
İşte bu S-Max’in dahice olan tarafını gösteriyor. S-Max sadeo sürüşü keyifli olan ve sahibini bilindik MPVlerin etkileyici t özelliklerine sahip olduğu için etkileyen bir otomobil değil, aynı zamanda onlarda olmayan birçok özelliği bünyesinde barındıra] bir araç. Daha önce de gözlemlendiği gibi S-Max standart bir van-dan ziyade bir kedi balığına benziyor.
Bu tarzdaki bir aracın olmazsa olmaz özelliklerinden biri olan güvenirlik de Ford S-Max’te kendini gösteren bir özellik
Piyasada olduğu iki yıldır başarılı satış rakamlarına imza atü ve Avrupa’daki Ford bayileri; Audi, BMW, Honda ve VW kullanıcılarının otomobillerini S-Max ile değiştirdiklerini rapor etti.
İnsanlar bunu hızlı ya da gerçekten muhteşem olmayan bir Ford için yapmazlar.

Ford Focus Kiralama

Şubat 26, 2009 by  
Filed under Abidinpaşa Oto Kiralama, Oto Kiralama

Ford Focus Kiralama

Ford Focus Kiralama

Ford Focus Kiralama Powershift, ilginç bir şekilde bize orijinal Lotus Seven’ı anımsatıyor. Ancak gerçek hayatta Focus Kiralama önden çekişil Golf Kiralama ve Opel Astra Kiralama‘ya yalan bir fiyata satılan, yenilikçi bir hatchback’ten başka bir şey değil. Ancak direksiyonun arkasına geçtiğinizde kendine has, çekici bir karakteri olduğunu anlayabiliyorsunuz.
Bunun ardındaki nedenleri anlatmak için uygun bir zaman değil. Golf le Astra’yı kullanmak da keyif veriyor, ancak kilometreler Focus’unuzun lastikleri altmda artmaya başladıkça her şeyin araç kiralama ne kadar sürücü odaklı olduğunu anlamaya başlıyorsunuz. Koltuk sadece rahat olmakla kalmıyor, sırtınızın şekline bürünebiliyor. Motorsa sadece yumuşak karakterli, sessiz ve güçlü (günümüzün tüm 2.0 İt dizellerinde olduğu gibi) değil, hızlanma isteklerinize de mükemmel yanıtlar veriyor.
Gaz pedalına dibine kadar basüğmızda, 320 Nm’lik maksimum torku, daha pahalı otomobillerde hissettiğiniz şekilde elde ediyorsunuz. Otomobil, direksiyonu çevirdiğinizde lastiklerin kaymasına bakmaksızın tam da istediğiniz noktaya doğru ilerlemeye başlıyor. Yüksek hızlarda bile direksiyonu, yolu rnilimetrik hissedecek hassasiyette kullanabiliyorsunuz.
Focus’un yol tutuşu ve yön değiştirme araba kiralama kabiliyeti her zaman rakiplerinden daha iyi olmuştur ve buradaki en son jenerasyon model, günümüz hatchback’lerinin en büyük sorunlarından biri olan süspansiyonun sesli çalışmasından arınmış durumda.
Ancak Focus’un en büyük özelliği Powershift adı verilen şanzımanı. Çift deb-riyajlı şanzımanlar artık alışıldık hale geldi ancak Focus, Golf ve Audi gibi rakiplerini fiyat anlamında geride bırakırken, teknolojinin bugüne kadar eksik kalmış yönü olan gerçekliğe açıklık getiriyor.
Powershift ile donatılmış Focus kiralama’u eski nesil tork konvertörlü otomatik şanzımanlar gibi kullanabiliyorsunuz ve ilk başta ikisi arasındaki farkı adamayabiliyorsunuz. Ancak verimliliğin farkına varmak daha kolay, bunun nedeni Powershift şanzımanın torku daha kolay üetmesi.
Aynı şey kickdown yaptığınızda da geçerli; gücü tüketen hidrolik destek yerine akıllı elektronik oranlar ve neredeyse hiç yakıt tüketmeyecek kadar düşük devirler daha çok kullanılıyor. Tüm bunlar Focus’un altı ileri manuel vitesli versiyonundan daha yavaş olmadığı ve neredeyse aynı tüketim değerine sahip olduğu anlamına geliyor. Yaklaşık 650 km süren test sürüşümüzde elde ettiğimiz tüketim değeri 7.1 İt/100 km’ydi.
Direksiyonun arkasındaki vites değiştirmeye yarayan pedalların olmamasını yadır-gasanız da bunun nedeni vites kolundan vites değiştirmek için birçok üreticinin tercih ettiği hareketin tersini yapmak zorunda olmamz değil. Yaptığınız kilometreler ilerledikçe her iksini de unutuyorsunuz. Bunun yerine hassas bir kulak ve dikkatli bir sağ ayakla şanzımanı çok iyi bir şekilde kontrol edebildiğinizi anlıyorsunuz.
Ve bu özellikler, Focus’u ideal bir otomobil olmaya çok yaklaştırıyor. Bu şanzıman standart bir otomatik gibi, VVTCC araçlarındaki gibi debriyajsız olarak ya da buna benzeyen tüm sistemler gibi kullanılabiliyor. Üstelik bunun için istenen fiyat çok uygun da diyebiliriz.

Oto kiralama pazarı günden güne gelişiyor.

Şubat 25, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

Oto kiralama pazarında gün eçtikçe artan rekabette,  Uzun dönem ve Kısa dönem gibi iddialı modellere sahip rakiplerine karşı daha mütevazı bir araçla, liderlik için olmasa da kayda değer hır pay almak için çaba gösteriyor. Ülkemizde çift kabin versi-yonuyla kiralanan ve otomatik seçeneği bulunmayan BT-50’nin sadece 4×2 ve 4×4 versiyonları mevcut. İki tekerlekten çelaşli versiyonun fiyatı 32 bin TL’yken, dört tekerlekten çekişli modelin fiyatı 47 bin TL olarak belirlenmiş.
İlk olarak 2006 yılında yollarla buluşan ve 2008’in ilk çeyreğinde makyajianan rent a car, araba kiralama ve kiralık oto platformunda üretiliyor. Zaten dikkatli gözler, Oto kiralama”nin hemen hemen her ayrıntısıyla Ford Ranger’a ne kadar benzediğini kaçırmayacaktır. Diğer rent a car firmalarının yanında daha iddiasız görünen , yumuşak hatianyla dikkat çekiyor. Boyutlarıyla sınıf standartlarında olan oto kiralam’da bagaj bölümü 1530 mm uzunluk ve 1456 mm genişliğinde. Ayrıca bagaj kapağının yatırılmasıyla yükleme alanı daha da artınlabiliyor. Aracın taşıma kapasitesi ise 1086 kg üe oldukça iddialı.
İç mekâna geçtiğimizde aracın dışında olduğu gibi sade fakat kalite hissi daha yüksek bir manzarayla karşılaşıyoruz. Kullanılan plastikler, kumaş döşemeler, direksiyon ve vites topuzunun deri kaplaması oldukça kaliteli ve yüksek işçiliğe sahip. Bütün bu ayrıntılar, aracın içerisindeki havayı değiştirirken daha çok Amerikanlar’da ve eski modellerde görmeye alışık olduğumuz el freni kolu ise diğer ayrıntıların yanında fazlasıyla demode. Gösterge tablosu da sade tasarlanmış BT-50’nin en üst donanım seviyesinde bile yol bilgisayarının yarımda sıcaklık göstergesinin dahi olmayışı bizce aracın en büyük eksikliği olarak kalıyor.
Rent a car’dan almanyadan gelen  kodlu 2.5 İt Duratorq rurbo dizel motorla donatılan BT-50’nin yurt dışında BorgWamer tarafından geliştirilen 5 ileri otomatik şanzımanlı versiyonu da mevcut. Fakat ülkemizde sadece 5 ileri manuel şanzıms seçeneği sunuluyor. 143 bg güç ve jj Nm torka sahip Duratorq motort 100 km’deki ortalama 8.9 İt tüketin değeriyle gerçekten çok ekonomik olduğunu söyleyebiliriz. Araçta yol bilgisayarı olmamasına rağmen test sürüşümüz esnasında yarım depo yakıtla 350 km’ye- yakın yol yapabilmemiz BT-50’nin ekonomikliğini de kanıtlıyor.
Her pick-up’ta olduğu gibi BT-50’nin arkasında yaprak yay olarak adlandırılan ve daha çok yük taşıma amaçlı kullanılan bir süspans iyon sistemi seçilmiş. Bir tonun üzerinde yük taşıyabilen BT-50’nin yaprak yayları bu yükü dengeleyebilmek için oldukça sert. Bu da aracın özellikle tümseklerde fazlasıyla zıplamasına neden oluyor. Genel olarak pick-up’larda karşüaştığımız yüksek turlu direksiyon sistemi alıştıktan sonra problem olmaktan çıkıyor. BT-50’nin frenleri ise rakiplerine göre d ti ha hisli ve güven verici. Aran en beğendiğimiz yanı ve rakiplerinin bir adım ötesine geçtiği özelliğiyse ses yalıtımı oluyor. BT-50, diğer pick-up’lann aksine ne motor uğultusu ne de yüksek hızda rüzgâr gürültüsünü rahatsız edecek seviyede içeriye yansıtmıyor.

Dizel araç kiralama

Şubat 25, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

Dizel araç kiralama

Dizel araç kiralama

Dizel araç kiralama seçeneklerde otomatik vites araç kiralama opsiyo-nu oldukça önemli bir hale geldi.
Fiat da, kompakt sınıftaki şık temsilcisi Bravo’da artık Dualögic şanzı-man alternatifi sunuyor. Altı ileri oramyla hem ekonomik hem de daha sessiz ve konforlu bir sürüş vaat eden yeni şanzımanın adı, otomatik ve manuel olarak kullanılabilmesini tanımlıyor.
Kullandığımız versiyon olan 1.6 Multijet dizel, 4000 d/dak’da 120 bg güç ve sadece 1500 d/dak’da üretilen 300 Nm’lik tork üretiyor. Bu değer leriyle Multijet, sınıfındaki en güçlü ve torklu motor unvanını ele geçirmiş oluyor. Üstelik Dualögic şanzı-man alternatifiyle dizel araç kiralama artık daha da ekonomik hale gelmiş.
İtalyan üreticinin açıklamalarına göre yeni şanzıman yüzde 6’lık bir yakıt tasarrufu sağlıyor. Bu da ortalama yakıt tüketiminin 4.9 İt/100 km’den (manuel), 4.6 İt/100 km’ye, düşmesini anlamına geliyor. Aynca emisyon değeri de 129 g/km’den 120 g/km değerine gerilemiş.
Dualögic şanzımanm en büyük özelliği otomatik modundayken, üzerinde ‘e’ ibaresi bulunan düğmeyle daha ekonomik bir kullanıma olanak dizel araç kiralama vermesi. Bu düğmeye bastığınızda vitesler 1700-2600 d/dak arasında değişmeye başlıyor ve tüketim minimumda tutulmuş oluyor. Eğer daha keyifli bir sürüş istiyorsanız vitesi manuel konumuna getirip, ister direksiyondaki pedallar, isterseniz vites kolundan manuel olarak geçişleri yapabiliyorsunuz.
Mekanik olarak tork konvertörü içermeyen şanzıman dizel araç kiralama bu özelliği nedeniyle yokuşlarda geriye doğru kayma yapabiliyor. Bravo’nun en büyük kozlarından biri olan Dualögic, ülkemizde otomobilin ikinci eldeki değerini de artıracaktır
Motorla oldukça uyumlu çalıştığını gözlemlediğimiz Dualgic şanzıman, 2700 TL farkla satılıyor. Alternatifinin az oluşu da Bravo’nun bir dizel araç kiralama diğer artı özelliği. Kompakt sınıftaki rakiplerinin bir an önce önlem almaları gerekiyor, aksi taktirde Fiat pazar paylanndan çalacaktır.

RENO SYMBOL KİRALAMA

Şubat 25, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

RENO SYMBOL KİRALAMA NASIL BİR otomobil olursa olsun her zaman en çok satanlar arasında olacak, bu su götürmez bir gerçek. Tasarımı, hacmi motoru, sürüş karakteri gibi hiçbir parametre bu otomobilin Türkiye pazarı için satışlarını etkileyemez. Renault, bu otomobili üretirken nasıl bir sihir kullanıyorsa, ülkemiz için işe yaradığı ortada. Bütün bu sebepler, Symbol hakkında yazmayı güçleştiriyor. Ne yazarsak yazalım sonuç zaten belli!

renault symbol

renault symbol

Türkiye’nin artışıyla, eksisiyle en başarılı otomobillerinden biri olan Symbol’ün 1.2 İt 75 bg’lik benzinli seçeneği özellikle taksiciler tarafından (lpg adaptasyonu yapılabildiği için) fazlasıyla tercih edilirken şirket ve şahıslar ise başarılı 1.5 dCi dizel versiyonu sıklıkla kullanıyor.
Giriş motoru olarak konumlandırılan 1.2 litrelik ünite, Authentique ve Expression adlı donanım paketleriyle sunuyor. Bizim test aracımız ise Expression donanım seviyesine ek olarak alüminyum jant ve konfor paketine sahipti. Yani en pahalı 1.2 İt Symbol. Fiyatıysa toplam 27-300 TL.
Tasarım ve iç mekân hakkında çok fazla ayrıntıya girmeyeceğim. Hem 2008 Kasım sayımızda Mert’in ayrıntılı incelemesinin üzerinden çok geçmedi hem de söylenebilecek fazla şey yok. Kısaca Symbol’ün iç mekânı, yerini aldığı modelle neredeyse aynı. Bence en büyük eksiği ise en üst donanımda bile arka koltuk sırtlığının tek parça katlanıyor olması. Bu eksiklik, bagaj ve iç mekân kullanımını fazlasıyla kısıdı-yor. Tasarımı ise tek kelimeyle “mütevazı.” Arkası derli toplu fakat önü garip bir şekilde orantısız.
Otomobüi diğer Symboller’den ayıran farkına, yani 1.2 İt 16V 75 bg güç ve 105 Nm tork üretecen motoruna ve sürüş karakterine geçecek olursak, iddiasız fakat yine her özelliğiyle kullanıcısını üzmeyecek bir otomobille karşılaşıyoruz. Symbol’ün ne direksiyonu ne frenleri ne de şanzı-manı inşam öyle derinden etkilemiyor fakat görevlerini tam anlamıyla yerine getiriyor. Motorun en etkileyici yanıysa her Renault megan kiralama motoru gibi yine maksimum ekonomik olması.

Pego kiralık arabalar içerisinde

Şubat 25, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

FRANSIZLARIN SPORTİFLİK anlayışı beni her zaman kiralık araba etkilemiştir. 308 GT de bu geleneğe ters düşmüyor.
308, GT versiyonu olduğunu büyük jantları, arka spoyleri ve daha güçlü görünen ön tamponuyla belli ediyor. 308 GT’nin anahtarını çevirdiğinizde ilk olarak kiralık araba orta konsolun üzerinde açüan navigasyon ekranı dikkatinizi çekiyor.

kiralık oto

kiralık oto

Bu ekrandan izlenebüen navigasyon ve ses sistemi gibi özellikler, ilk bakışta karmaşık görünen ama alışılması son kiralık araba derece kolay olan orta konsoldaki düğme takımıyla kontrol ediliyor. Yeterli desteğe sahip, sportiflik kokan koltukların yanı sıra alüminyum vites topuzu ve pedallar, güçlü motor hakkında ipuçları veriyor.
308 GT’nin kaputu altmda BMW-PSA ortaklığından doğan 1.6 İt ben-zinli turbo motor bulunuyor ki, daha önce 207 RC ve Cooper S’te de kullanılan kiralık araba bu motorun 2008’de kendi klasmanında ödül aldığını da belirtmek gerekli. 175 bg güç 6000 d/dak da, 240 Nm torksa (overboost üe 260 Nm) 1600 d/dak da geliyor ve 308 GT 0-100 km/s hızlanmasını 8.3 sn’de tamamlıyor.
Birinci vitesi seçtiğiniz anda bahsettiğim o sportif havayı hemen seziyorsunuz. Peugeot, 1.6 İt motorun gücünü yere aktarmak için kullandığı altı ileri manuel şanzıman üzerinde özel bir çalışma kiralık araba yapmış ve bu çalışmalar kendini açıkça belli ediyor. Vites kolu kısa ve keskin şekilde yer değiştirirken, motor da gaz pedalının hareketlerine gayet çabuk cevap veriyor.
Peugeot, 308’in süspansiyonunu GT’de biraz daha alçak ve sert bir hale getirerek kullanmış. Bu sertlik 308 GT’nin günlük kullanıma uygunluğuna çok kiralık araba zarar vermiyor ama süspansiyonun test aracımızda-ki 18 inç jantlarla birleşimine yollarımızın bozuk yapısı eklendiğince çukur ve tümsekler kabin içinde hissedilir bir hal alıyor. Peugeot, 308 GT’nin ne zaman ve hangi fiyatla satılacağı konusunda kiralık araba henüz bir açıklama yapmıyor ama dinamik 308’in haziran ayında satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Rent a car Firmalarında VW GOLF

Şubat 24, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

GOLF’E HERZAMAN ANTİPATİ duymuşumdur. Rent a car otomobillerini çok sevdiğimden buna kıskançlık da denebilir. Tabii ki asla Golfun kötü bir otomobil olduğunu söylemedim. Hatta sinirimi rent a car bozan her yeni modeliyle sınıf standartlannı yeniden belirlemesi. Almanların kompakt sınıfa Golf demesi bile beni çileden çıkarıyor açıkçası. Fakat son ortaya çıkan Golf o kadar iyi ki, bütün önyargılarımdan kurtulmak zorundayım. Evet, itiraf ediyorum çok beğendim. Hatta aşın beğendim. Kusursuz bir otomobil üretilebilir mi sorusunun cevabı bu yeni Golf te yatıyor.
Bütün zıt kutuplan bir araya getirerek bir otomobü üretmenin zorluğu ortada. Alman mühendisler işte bunu başarmış. GolfVI, bildiğimiz bütün kalıplann dışına çıkıyor. Çok az tüketerek, 8.0 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlaması, süspansiyon konforundan ödün vermeden çok iyi yol tutması gibi örnekler, zıt kutupların nasıl bir araya geldiğini açıklıyor sanırım.
İşimiz kusur bulmak ya. Benim adıma bu otomobilin tek hatası tasanmı. Eski nesillerle fazlaca benzeşiyor. Dikkatsiz gözler, beş ve altıncı nesli birbirinden ayıramayabilir. Aslında Almanlar buna karakter diyor. Haldi olabilirler, ben de her yeni modeli eskisinden tamamen farklı otomobilleri karaktersiz buluyorum. Bu, eski modelin hata olduğu anlamına bile gelebilir. VWnin burada vurgulamak istediği; eski model zaten iyi olduğu için fazla değiştirmek zorunda kalmadıkları… Yine de insan rent a car

golf 5

golf 5

görsel olarak yeni modelin daha doyurucu olmasmı bekliyor.
GolfV, kabinin dördüncü nesil kadar iyi olmadığıyla eleştirilmişti. VW tasarımcıları, bu eleştiriyi dikkate alarak malzeme ve işçilik kalitesini artırmış. Kompakt rent a car sınıf standartlarını aşan kabin kalitesi, rakipleri bir kez daha düşünmek zomnda bırakıyor. Bir Peugeot 308 kadar olmasa da iç mekânın ferah olduğunu söyleyebiliriz. Ön ve arka koltuklar yeterli alanı sunuyor. Donanım, ergonomi ve sessizlik gibi konularda da problemsiz olan Golf kabininde neredeyse eleşti recek hiçbir şey yok.
Kullandığımız 160 bg’lik 1.4 Ti Hihgline DSG modeli, 58 bin TL’ye ulaşan fiyatıyla pahalı gibi görüns de sunduklarıyla bu açığı kapatıyor. VWnin ödüllü 1.4 TSİ motoru, 160 bg’lik versiyonuyla da yine mükemmel olarak karşımıza çıkıyor. Birçok GTI otomobili kıskandıracak bir performansı bulunan bu motor, alt devirlerde bile atak yapısıyla dikkati çekiyor. Bunun en büyük nedeni DSG şanzımanın oranlarının yediye bölünmüş olması. Böylece her viteste esnek ve atak bir yapı ortaya çıkıyor. DSG şanzıman için yorum yapmak yersiz. Yine mükemmel çalışıyor ve gücü kesintisiz olarak ön lastiklere iletiyor. Bu şanzımam manuel olarak kullandığmızdai yarış otomobüi kullanıyor gibi hissediyorsunuz. DSG, performanstan çalmadığı gibi rent a car ankara tüketimi de düşürüyor. 160 bg güce rağmen 100 km’de ortalama 6.0 İt yakıta ihtiyaç duyması inanılmaz. Dikkatli kullandığınızda bu değere ulaşabiliyrosunuz.
Direksiyon tepkileri, frenler ve yol tutuşun rent a car da çok iyi oluşu Golfu rakipsiz kılıyor. Kısacası Golf yine yenilmezliğini koruyor. Rakiplerin daha çok çalışması gerekli.

Otomobil Kiralama Hakkındaki Genel Konular

Şubat 23, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

otomobil-kiralamaBu otomobil kiralama işe başladığımdan beri okuyuculardan bin bir konu hakkında, bin bir soru aldım ancak bu sorulardan bir tanesi var ki, cevaplanması gerçekten çok zor. Hayır, bahsettiğim neden şanslı doğduğumla ilgili olan soru değil, lastiklerle ilgili olan ve genellikle bu soru bana şu şekilde sorulur:
“Sevgili Steve, kendime yeni bir otomobil aldım ve ona yeni lastikler otomobil kiralama ankara takmak istiyorum. Bana hangi markayı önerirsin?” Benim cevabımsa çoğu zaman: “Önceliklerim sürüş konforu ve ıslak hava performansıdır. Diğer yandan bütçemi de zorlamak istemem” olur.
Bazen de “Woosung marka lastikleri denedin mi? Denediysen nasıllar” gibi sorular alıyorum. Hatta bir keresinde “Stunner Scudo SWl99’ları duydun mu? Sence bu lastiklerle Pirelli P Zero’lar arasında ne kadar performans farkı olur” gibi bir soru da gelmişti.
Ne zaman bu konu hakkında oto kiralama ankara soru yağmuruna tutulsam ucuz lastiklerin ne kadar kötü olabileceğim merale etmeye başlanm. Varsayalım maddi sıkıntıya düştünüz ve M3’ünüze Slovakyalı Matador MP45 Hectorra 2 lastikler takmak zorunda kaldınız. Bir önceki eskiyen lastikleriniz de dört kaü fiyatlı Michelin Pilot Sport’tu. Matadorlar M3’ünüze ne kadar etki eder. Yağmurlu otomobil kiralama bir günde bir kavşaktan dönüş yaparken normalde Michelin veya Continental’larla çalışmaya alışmış DSC sistemi sizi ve Hectorra’larmızı ağacın dibine fırlatır mı?
Matador’un Halkla İlişkiler sözcüsü “kalite her şeyin karşısında üstünlük kazanır” diyor. Aferin size. Bu cümleyi duyduğunuzda, M3’ünüzün Matadorlar üzerindeyken Michelin’lerde olduğundan daha iyi tepküer verip vermeyeceğini merak etmeye başlarsınız.
Aynı şekilde Woosung’un iddialarına da inanırsanız, ıslak zemmde otomobil kiralama Tann’nın büe size bur set Koreli lastikten daha iyi koruyamayacağını düşünürsünüz. Woosung’un pazarlama çalışanları lastiklerinin otomobüin verimini artırdığını söylüyor.
Bence haklılar çünkü otomobilinizi jantlar üzerinde kullanırsanız oto kiralama’lardan daha az verim ala cağınız kesin. Diğer yandan çıplak jantlar üstünde yakıt tüketiminiz biraz artabüir ve hatta otomobiliniz daha oynak bir hal alabilir.
Şu aralar Çinli Good Ride’ın sloganına bayılıyorum “Yollardaki 44 yıllık deneyim.” Yarım asırdır işin içinde olup aslında sizi yolun dışına çıkaracak bir lastik geliştirmeleri büyük başarı.
Bütün ciddiyetimle söylüyorum, gerçekte ucuz performans lastikleri ve sektörün önde gelenleri arasında ciddi bir çekişme yaşanıyor. Bu durum Almanya’da katıldığımız bilimsel tesderle kanıtlandı. Test aracı olarak bir Golf TDI kullandık ve ona Çinli lastikler taktık. Ardından Continental’in test pistinde turladık. Aynı turu Continental’in en pahalı lastikle-riyle de attık Bir Golf herhangi bir Volkswagen bayiinden çıktığında üzerinde bu lastikler bulunuyor.
Kuru zeminde Çinli ve Continental arasında otomobil kiralama fazla fark yoktu. Çinli lastikler kullanan ( yalnızca birkaç saniye daha yavaştı. Ancak daha kısa olan ıslak pistte, ik lastik arasındaki fark tam sekiz saniyeydi. Çinli lastiğin ıslak zemindeki frenajı ve su üstünde kızaklamasını denediğinizde, sert bir plastik yığınından çok lastik gibi davranan bir lastiğe ihtiyacınız olduğunu anlıyorsunuz. Kısacası kullandığınız kon-domun üzerinde “Made in China” yazmasını istemezsiniz.

Esenboğa Rent a car Firmaları

Şubat 23, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

Ankara Esenboğa Havalimanı

Ankara Esenboğa Havalimanı

Rent a car, Rent a car ankara Fuarının en büyük sürprizlerinden birine imza attı ve rent a car istanbul konseptini sergiledi.  Briton SimonCoxtarafından Birmingham’da tasarlanan lüks elektrikli coupe, esenboğa rent a car firmaları ile aynı platformu ve güç sistemini kullanıyor. Sistem tüm tekerleklere elektrik gücü sağlarken, sadece elektrikle 65 km’lik menzil sunabiliyor. Converj, 370 Nm torka ve 163 bggüce sahipken maksimum hızı 161 km/s olarak açıklanıyor. Ayrıca, yakıt tasarrufu için otomobilin komple cam tavanı güneş panelleriyle birleştirilmiş ve bu sayede lityum-iyon pillere ekstra enerji sağlanıyor.

Sonraki sayfa »

rent a car ankara
Turizm ve Ulaşım Turizm ve Ulaşım Harita ankara escort çankaya escort