Golf Kiralama

Eylül 29, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

Standart 6 adet hava yastığı
Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, sürücü ve yolcu yan hava yastıkları ve sürücü ve yolcu tavan hava yastıkları ile sizin ve sevdiklerinizin en güvenli şekilde yolculuk yapmanızı sağlıyor.

ABS
Standart olarak sunulan ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi) ile kişisel korumanızmış gibi davranıyor.

Hıza duyarlı elektro – mekanik servo direksiyon
Yükseklik ve derinlik ayarlı 4 kollu elektro – mekanik servo direksiyon ile alışılmış Golf sürüş keyfi daha da artıyor. Klimatik (yarı otomatik klima )
Yarı otomatik klima sistemi ile mevsimleri kontrol altında tutuyor.

Radyo – CD MP3 çalar
Müzik dinlemeyi keyifli hale getiriyor. Uzaktan kumandalı merkezi kilit
Merkezi kilidi konforlu uzaktan kumandalı katlanır anahtar ile açıp kapatabilirsiniz. Bu sistem radyo frekanslarını kullanarak merkezi kilit sistemini uzaktan kumanda etmenize imkan veriyor. Ayrıca ön taraftaki elektrikli cam mekanizmasının bir kuvvet sınırlaması bulunuyor. Örneğin bir el veya herhangi gibi bir engel araya girerek kapanmayı bloke ettiğinde, camın kapanması otomatik olarak güvenliğiniz için duruyor.

VOLKSWAGEN POLO KİRALAMA

VW’nin 2001 yılında tamamen yenilediği Polo Kiralama Kiralama, Türkiye’de mart ayında satışa sunuldu. Polo Kiralama Kiralama ankara, ülkemize 1.4 litre (75 HP ve 100 HP) benzinli, 1.4 litre 75 HP’lik turbo dizel motorlarla ithal ediliyor. Polo Kiralama 1.4 TDI, Primeline ve Trendline donanım versiyonlarıyla satılıyor.

Karoser, iç mekan
Polo Kiralama TDI’ı gerek boyutlarında gerekse dış görünümünde diğer versiyonlardan ayıran herhangi bir farklılık bulunmuyor. Dikkatli gözler ancak bagaj kapağındaki TDI yazısından Polo Kiralama’nun dizel motorlu olduğunu fark edebilir. Yüksek tavan sayesinde ferah olan iç mekanda iyi işçilikle montajlanmış kaliteli malzeme kullanımı dikkat çekiyor. Kokpitin alt kısmını boydan boya geçen raf, eğimli yapışı sayesinde çok sayıda küçük eşyaya ev sahipliği yapabiliyor. Radyo-teyp ve klima sistemiyle vites kolunun önündeki eşya gözleri de kullanışlılığı artırıyor. Koltukların oturma alanı sınıfına göre geniş, diz mesafeleriyse yeterli. Polo Kiralama’nun 270 litrelik bagaj hacmi, arka koltukların asimetrik olarak katlanmasıyla 1030 litreye kadar genişletilebiliyor.

Motor, perfomans
Polo Kiralama’nun kaputunun altında, daha önceki nesilde de görev yapan, üç silindirli, üstten tek eksantrikli, hafif metalden üretilmiş, pompa meme teknolojili, direkt enjeksiyonlu, turbo beslemeli motor yer alıyor. VW, dört silindirli motorlara göre daha dengeli bir çalışma karakterine sahip olan üç silindir teknolojisini seçerken, bu sayede daha kompakt yapılı ve hafif bir motor üretebilmiş. Püskürtme basıncı 2050 bara kadar yükselen pompa meme teknolojisinin performansım maksimum 1 bar basınç üreten Garrett Tl 5 turbo beslemeyle birleştiren motor, 4000 d/d’de 75 HP güç, 2200 d/d’den itibaren 195 Nm maksimum tork üretiyor. 1500-1600 d/d civarına kadar, yani turbo etki göstermeye başlayıncaya kadar zayıf kalan motor, bu devirlerden itibaren kendine geliyor. Özellikle 2000 d/d’nin üstünde, motorun çekiş gücü çok etkileyici. Motor, küçük hacmi nedeniyle düşük devirlerde zayıf kalsa da elde edilen performans değerleri rakiplerinden başarılı. Rölantide ve düşük hızlarda dizel gürültüsünü hissettiren motor, aracın hızı arttıkça sessizleşiyor. Bu gürültünün sebebi de pompa meme teknolojisi. Dizel enjeksiyon teknolojisindeki son noktayı temsil eden pompa meme sisteminin en önemli dezavantajı biraz gürültülü çalışması. 0-100 km/s hızlanmasını 13.3 sn’de gerçekleştiren Polo Kiralama TDI, ara hızlanma ölçümlerindeyse 60-100 km/s hızlanmasını dördüncü viteste 9.4 sn’de, beşinci vitesteyse 13.8 sn’de tamamladı. 90-120 km/s esneklik ölçümlerindeyse dördüncü viteste 8.3 sn, beşinci viteste 10.1 sn’lik diğerler elde ettik. Bu değerlerin tümü, 1.4 litre 75 HP’lik motora sahip Peugeot 206 HDI’a göre daha başarılı. Test süresince 100 km’de ortalama 4.9 litre motorin tüketen Polo Kiralama TDI, 45 litrelik deposuyla 918 km’lik menzile ulaşabiliyor. Kontrollü kullanarak tüketimi daha da düşürmek mümkün olabilir.

Kullanım, konfor
Polo Kiralama TDI’ın önde MacPherson tipi, arkadaysa burulma kirişli arka aksı, başarılı yol tutuş özellikleri sunuyor. Virajlarda zorlandığında karoser yanlara yatsa da Polo Kiralama izini korumayı biliyor. Yeterli düzeyde konfor sunabilen süspansiyon sistemi, dalgalı yüzeyli ya da kasisli yollarda karoserin salınıma girmesini engelleyemiyor. Bu durum zaman zaman rahatsızlık verebiliyor. Tepkileri biraz gecikmeli olan elektrohidrolik direksiyonun manevralardaki hafifliği ve hıza göre sertliği iyi ayarlanmış. Polo Kiralama’yu yıllar boyu, sınıfının gözde otomobillerinden biri yapan kullanım kolaylığı, TDI’da da kendini gösteriyor. Otomobilin gerek sürüş dinamikleriyle ilgili, gerekse kabininde kullanım zorluğu göze batmıyor. Huzursuz bir sese sahip motorun rölantide kabine sızan gürültüsü, yüksek hızlarda azalıyor. Polo Kiralama’nun yol ve rüzgar sesi yalıtımı yeterli düzeyde. Fren ölçümlerinde Polo Kiralama TDI, 42 metrede durdu. ABS devreye girdiğinde fren pedalının fazlaca sertleşmesi dikkatimizi çekti.

Ford Connect Kiralama

Eylül 23, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

Ford Connect kiralama otomotiv şirketi, yeni modeli “Transit Connect”in üretimine bugün Romanya’da başladı.

Güneydeki Croiova kentinde Ford Connect kiralama’un fabrikasında üretimin başlaması nedeniyle düzenlenen törene Romanya Devlet Başkanı Traian Basescu, Ford Connect kiralama’un Avrupa Başkanı John Fleming ve ABD’nin Bükreş Büyükelçisi Mark H. Gitenstein katıldı.

Basescu, törende yaptığı konuşmada, fabrikanın, “Ford’un görkemli tarihinin bir parçası olduğunu” söyledi. Çalışma gücünün eğitimi için 12 milyon avro yatırım yapıldığını ifade eden Basescu, daha sonra Fleming ile podyumda bulunan beyaz bir “Transit Connect”i inceledi.

Transit Connect’in Romanya’da ve ABD’de 14 bin ila 15 bin 600 avrodan satılması planlanıyor.

Romanya’da şu anda 4 bin kişiye istihdam sağlayan Ford Connect kiralama, gelecek 4 yılda bu ülkede 300 bin otomobil üretmeyi ve 3 bin kişiye daha iş vermeyi hedefliyor.

İki yıl önce devlete ait Automobile Craiova’nın yüzde 72,4 hissesini satın alan Ford Connect kiralama, 88 milyon dolar ödeme yaptı ve araç üretimini artırmak ve geliştirmek için 1 milyar dolar daha yatırım yapmayı taahhüt etti.

Seat Leon Kiralama

Seat Leon
Prototipi ilk defa Cenevre Fuarı’nda sergilenen Yeni seat leon kiralama, Eylül ayında satışa sunulacak. Yeni seat leon kiralama, Seat’ın 2002’de Audi kiralama Marka Grubu’na dahil olmasından sonra dizayn edilen üçüncü modeli.

Ünlü tasarımcı Walter de Silva tarafından dizayn edilen Yeni seat leon kiralama, son nesil SEAT ürünlerinin tasarım konseptini yansıtıyor. Coupenin sportif görünüşüyle 5 kapının kullanım rahatlığını harmanlıyor. Yeni seat leon kiralama, Seat’ın 2002’de Audi Marka Grubu’na dahil olmasından sonra dizayn edilen üçüncü aracı. Salsa konsept otomobilinden esinlenerek yaratılan Yeni seat leon kiralama, 5 kapılı bir aracın konforu ile sportif bir aracın görünüşünü birleştirme konusunda bir başarı örneği. Bu görünüm özellikle arka kapı çerçevelerine gizlenmiş kapı kulpları sayesinde seat leon kiralama’a coupe formatı kazandırıyor. Gösterişli farları, çekici çizgileri olan kaporta, büyük radyatör ızgarası ve ayrıcalıklı jantlarla güzel bir uyum ortaya koyuyor. Tüm bunlar SEAT’ın yeni nesil modellerinin yaradılışında var olan önden arka kapı ve lastiklere kadar devam eden ‘Dynamic Line’ özelliğinin başlangıcını oluşturuyor.

Ön cam sileceklerinin yeri ve şekli Yeni seat leon kiralama’un en önemli özelliklerinden biri. seat leon kiralama’da Altea’nın tersine silecekler daha görünür bir şekilde yer alıyor. Dinamik bir tasarıma sahip olan Yeni seat leon kiralama’un boyutları eskisine göre daha büyük; 132 mm boydan, 26 mm enden daha uzayan seat leon kiralama’un yüksekliği ise 1.458 mm.

Martorell’de gerçekleştirilen mühendislik çalışmasıyla Yeni seat leon kiralama’un dingil aralığı 65 mm daha uzayarak kabin için rahatlığı artırıldı. Arka bagajın tasarımı daha kullanışlı hale gelirken, 341 litrelik kapasitesiyle daha fazla taşıma alanı sağlıyor. Yeni seat leon kiralama’un 2 benzinli 2 dizel olmak üzere 4 farklı motor seçeneği bulunuyor. Benzinli seçenekler 1.6 indirect-injection 102 hp (75 kw), 2.0 FSI 150 hp (110 kw) ve dizel seçenekler 1.9 TDI 105 hp (77 kw), 2.0 TDI 140 hp (103 kw). Her dört model de Euro 4 emisyon standartlarına uygun. 1.6 benzinli ve 1.9 TDI mtorları 5 vitesli olmakla beraber daha güçlü modeller olan 2.0 FSI ve 2.0 TDI modellerinde ise 6 vites mevcut. 2.0 FSI’da ise manuel ya da otomatik vites seçenekleri bulunuyor.

Yeni seat leon kiralama, Martorel’deki teknik merkez tarafından geliştirilen özel çelik şase sayesinde üstün yol tutuş ve dinamik performans özelliklerini birleştiriyor. Ön süspansiyonlar yeni alüminyum şasilerle güçlendirildi. Daha evvel yarı bağımsız olan arka süspansiyonlar yeni seat leon kiralama’da tamamen bağımsız oldu.

Yeni seat leon kiralama, elektro-mekanik direksiyon, önde havalandırmalı fren diskleri ve arkada katı disklerle güçlendirildi. ABS, TCS gibi sktif güvenlik sistemleri ESP elektronik programıyla birleştirildi. Yeni seat seat leon kiralama kiralama’da önde 2 , ön yanlarda 2 ve arka yanlarda 2 olmak üzere 6 standart hava yastığı ve her oturma bölümü için birer emniyet kemeri bulunmakta. Bunlara ek olarak Altea’da özürlüler düşünülerek tasarlanmış tüm özellikler seat leon kiralama’da da mevcut. Kaporta şekli, aracın burnu gibi özellikleri ile Euro NCAP testlerinden Altea başarı ile geçmişti.

Yeni seat seat leon kiralama kiralama ilk kez 5 Mayıs’ta Barcelona Motor Show’da kullanıcıların beğenisine sunuldu. Martorell fabrikasında üretilecek Yeni seat seat leon kiralama kiralama, Reference, Stylance, Sport ve Sport-up adıyla 4 farklı seçenekte satışa sunulacak.

Skoda Roomster Kiralama

skoda roomster kiralama
Roomster Kiralama üçü benzinli ve iki dizel toplam 5 motor seçeneği sunmaktadır.
Benzinli motorlar benzer teknik özelliklere sahiptir. Farklı silindir sayılarındadır.1.2 12 V HTP tek üç silindirli motor seçeneğidir. Kalanlar 1.4 16V ve 1.6 16V, dört silindirlidir. Tüm motorlar yakıt enjeksiyon sistemine sahip, çift egzantrikli ve silindir başına dört sübaplıdır. Motorlarda iki katalitik konvektör ve iki lamdba sensörü bulunur. Gelişmiş teknolojisi sebebiyle üç silindirli motor 47 kW güç üretir ve motora direkt bağlı tek bir katalitik konvektör bulunur. Dizel Araç Kiralama motor seçenekleri iki üç silindirli 51 kW(70 hp) ve 59 kW (80 hp) güç üreten motorlardan oluşur.EU4 standartlarına uygundur. Roomster Kiralama çalışmasına, halkın tepkisi ve ilgisi o kadar yüksek oldu ki Skoda Auto bu projeyi yürütme kararı aldı. Ucuz Roomster Kiralama tamamen yeni bir dizayna sahip olan bir otomobildir; dünyaya bakışınızı değiştirecek, sizi ve ailenizi beklenmedik bir biçimde keyifli bir sürüşle tanıştıracaktır. Aynı zamanda dinamik, duygusal, aktif ve sportif tir.İç bölümde bulunan iki farklı konsept: sürücü için ön bölü “sürüş alanı”, yolcular için arka bölüm “yaşam alanı” dır. Sürücüe daha fazla konfor sunmak için, ön bölüm ergonomik ve sofistike tasarıma sahiptir. VarioFlex sistem Roomster’a küçük MPV lerde benzeri görülmemiş esneklik kazandırmaktadır. İç kısımda olması gerekenden daha fazla saklama gözü bulunmaktadır.

rent a car ankara
Turizm ve Ulaşım Turizm ve Ulaşım Harita ankara escort çankaya escort