Volkswagen Caddy Kiralama

Aralık 23, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

Volkswagen Ticari Araç, Volkswagen Caddy Kiralama için sunduğu kampanyanın kapsamını genişleterek, Aralık ayı sonuna kadar geçerli olacak yeni bir kampanya başlattı.
Volkswagen Ticari Araç tarafından başlatılan ve Aralık ayı sonuna kadar geçerli olacak yeni kampanya Volkswagen Caddy’e sahip olmayı daha kolaylaştırıyor. Peşin alımlarda uygulanan ek indirim oranları ile anahtar teslim fiyatları üzerinden yüzde 13’e varan oranlarda fiyat avantajı sağlanırken, kredili alımlarda 60 aya kadar tüm vadelerle ise faiz oranı yüzde 1.04’e çekildi. Üstelik Volkswagen Caddy’nin özel görsel, güvenlik ve konfor paketine sahip versiyonu Caddy Life ve sınıfının ilk ve tek otomatik şanzımanlı ticari aracı Caddy Otomatik de kampanyaya dahil.
Volkswagen Ticari Araç ile VDF (Volkswagen Doğuş Finans) ile ortaklaşa düzenlenen kredi kampanyasından faydalanmak isteyenler aynı zamanda Planguard (Kredi Koruma Sigortası) ile Komboplan (Uzun Vadeli Kasko) veya Fulllife (Uzatılmış Garanti) hizmetlerinden birini aldıkları takdirde faiz Kiralık Volkswagen Caddy oranı yüzde 0.99’a geriliyor.

Mercedes Kiralama ANKARA

Aralık 17, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

TÜRKİYE, 2008 yılında elde ettiği 2 milyar Euro’luk cironun ardından bu yıl da krize rağmen vergi avantajlı 1.6 litre motorlu Mercedes Kiralama Ankara C Serisi’nin katkısıyla dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi olunca, Alman Daimler’in yeni gözdesi oldu. C Serisi’nin yakaladığı başarıyı gören Alman şirket, Türkiye’ye özel yeni bir model üretmek için düğmeye bastı.

10 ayda yüzde 106 büyüdük
Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, geçen mart ayında satışa sundukları C Serisi sayesinde krizden daha az etkilendiklerini belirterek, “Düşük vergi dilimine giren 1.6 litre motorlu C Serisi, Daimler tarafından Türkiye’ye özel üretildi. 10 aylık dönemde C Serisi’nden 5 bin 191 adet sattık. Bu yıl binek oto tarafında 10 binlik satışa gidiyoruz. Bunun yüzde 65’i C Serisi. Bu Ankara Mercedes Kiralama’nin tarihi rekoru olacak. C Serisi sayesinde yüzde 106’lık büyüme gerçekleştirdik ve en hızlı büyüyen ülke olduk” dedi. Almanya merkezin bu başarı karşısında kayıtsız kalamadığını Sülün, Türkiye’ye özel ikinci bir model için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Sözü geçen ülke olduk
Süer Sülün, şöyle devam etti: “Türkiye, gösterdiği performansla Daimler dünyasında artık sözü geçen bir ülke konumuna geldi. Krizde 10 binlik satış rakamı, Daimler için önemli bir rakam. Bizi dikkate alıyorlar. C Serisi çok tutunca, bizim pazara uygun yeni modeller üzerinde konuşuyoruz. Daimler’in Ar-Ge’si bunun üzerinde çalışıyor. C Serisi krizde Mercedes-Benz Türk’ün cirosonun fazla düşmesine de engel oldu. 2008 yılı toplam ciromuz 2 milyar Euro’ydu. Bu yıl ihracattaki düşüşe bağlı olarak yüzde 20 azalma olacak. C Serisi olmasaydı, cirodaki gerileme çok daha yüksek olurdu.”

Dubai krizi kamyonu etkiledi
Süer Sülün, şirketin bu yılki performansını ise şöyle aktardı: “2009’da 10 bin binek, 3 bin otobüs ve 5 bin kamyonla 18 bin adetlik satış rakamına ulaşırız. Otobüs krizden daha az ektilendi. Avrupa’da toplu taşımacılık sürekli büyüyor ve filolar yenileniyor. 2 bin 500 adetlik otobüs ihracatına ulaşırız. Kamyon küresel krizde büyük darbe yedi. Geçen yıl 17 bin 300 kamyon üretip, 7 bin 900 adedini ihraç etmiştik. Bu yıl ise yurtdışına 970 kamyon gönderebildik. Kamyon ihracatı 10’da bire geriledi.”

Kış lastiğini hava 7 derece olunca takın

Aralık 17, 2009 by  
Filed under Ayrancı Oto Kiralama

Oto kiralama KIŞ lastiklerine geçiş zamanı konusunda hala tereddüt yaşayan tüketiciler, artık kış lastikleri konusunda tüm cevapları bulabilecekleri bir internet sitesine kavuştular.

Kış lastikleriyle ilgili olarak tüketicileri doğru bilgilerle donatmayı amaçlayan Michelin, kış lastiklerinin sadece karlı ve yağışlı soğuk günlerde değil, hava sıcaklığının 7C°’nin altına düşmesiyle birlikte kullanılması gerektiğini vurguluyor. Michelin, kış lastikleriyle ilgili doğru bilinen yanlışlar konusunda sürücülerin bilinçlenmesi için www.alpercarrental.com sitesini faaliyete geçirdi. Oto kiralama Tüketicilerin kış lastikleri konusunda merak ettikleri tüm soruların cevabını bulabilecekleri internet sitesinde ayrıca bir de yarışma gerçekleştiriliyor.

17+1 Minibüs Kiralama

Aralık 7, 2009 by  
Filed under Ucuz Oto Kiralama

17+1 Minibüs Kiralama

17+1 Minibüs Kiralama

17+1 Kapasiteli Minibüslerimizden Herhangi Birini Kiralamak  İstiyorsaniz Lütfen İletişim Kısmından Bizlere Ulaşınız.

VOLT KİRALAMA

Mercedes E200 Kiralama

Mercedes E200 Komprasor Kiralama

Mercedes E200 Komprasor Kiralama

Hangi sınıfta yer alırsa alsın Mercedes Kiralama modellerinin kendine konfor ve kalite açısından ilk sıralarda yer bulduğu tartışılmaz. Otomobilin içindeki sessizlik, konfor ve kaliteli iç mekan gibi detaylar bir araya gelince uzun yolculukları sevmeyenler bile, bir Mercedes ile binlerce kilometre yol yapmayı göze alabiliyor. Durum böyle olunca Mercedes Kiralama haklı olarak kendisine her zaman farklı bir yer buluyor. Tabii ki bu keyfin bedeli de oldukça yüksek oluyor.

Bu hafta testimize konuk olan ve gördüğü makyaj operasyonunun ardından ülkemizde de satışa sunulan Mercedes E200 Kompressor Kiralama’ün satış fiyatı 69 bin 985 Euro’dan başlıyor. Bu fiyata test otomobilimizdeki gibi hatırı sayılır donanımlar eklendiğinde fiyat 89 bin 900 Euro’ya kadar çıkıyor.

Göze çarpan tasarım yenilikleri
Satışa sunulmasının üzerinden dört yıl geçmesinin ardından kapsamlı bir makyaj operasyonundan geçirilen E Serisi ailesinin 26 üyesinden biri olan E200 Kiralama’nin yaklaşık 2 bin parçasında iyileştirmeler yapılmış. E200K’ye dışarıdan bakıldığında da dört yılın ardından yapılan makyaj ilk olarak göze çarpıyor. Otomobilin dışında yapılan iyileştirmelere baktığımızda eliptik sis farları, yeni farlar, yan aynalar, heybetli ön ızgara, arka bölümde daha fazla kullanılan kromaj ve yeni stop lambaları dikkat çekiyor. Yapılan bu değişiklikler bile E200 Komprasor Kiralama’nin özellikle bakışlarının değişmesinde önemli bir rol oynamış. Artık otomobil eskisine oranla hedeflendiği gibi daha dinamik ve daha güçlü görünüyor. Zaten Mercedes Kiralama yetkilileri de E Serisi’nin yeni sloganı olarak eskisine göre daha dinamik, daha güçlü ve daha güvenliyi kullanıyor. Tabii ki burada atlayamayacağımız bir nokta da ne kadar makyaj operasyonu ne kadar yenilenme yapılırsa yapılsın aracın karakterinin kesinlikle değişmediği. Mercedes’in rakiplerine göre bu çizgisini hiç değiştirmeden yeniliklere gitmesi çok akıllıca.

Uzun yolculuklar zevke dönüşüyor
Sürüş pozisyonunu alıp ön cama doğru baktığınızda biraz altta gördüğünüz o arma yok mu? Mercedes yıldızı size nasıl bir otomobilin içinde olduğunuzu her baktığınızda hatırlatıyor. Gözünüzü bu yıldızdan alıp iç mekana çevirdiğinizde makyaj operasyonunun ardından daha kaliteli malzemelerin kullanılmaya başladığını görüyorsunuz. Ancak burada konsolun tam ortasında konumlandırılmış ve boydan boya ilerleyen kalın çıtanın ne anlam ifade ettiğini anlayamadığımızı da söylememiz gerek. Çünkü bu kalın çıta sanki hep kirliymiş gibi görünüyor ve güneşli havalarda parlayarak sürüşü olumsuz etkiliyor. Ayrıca, aracın kapı içi ceplerine ulaşmakta gerçekten biraz zor.
Bunların dışında otomobilin iç mekanında kaliteden başka bir şeyden söz etmek aslında mümkün değil. Aynı şekilde iç mekandaki kumanda düğmeleri de her zaman kolay kullanılıyor ve yerleri rahatlıkla bulunuyor. Ayrıca yapılan makyajın ardından yeni tasarıma sahip olan ve fonksiyonları artırılan direksiyon simidi de sürüşü keyifli yapan unsurlardan. Tüm bunların yanında makyajla birlikte klima kontrol düğmelerinin de yerleri değiştirilmiş.

Asıl değişiklik güvenlikte yapılmış
Mercedes E Serisi Kiralama’nde güvenlik konusunda yapılan iyileştirmeleri heyecan verici olarak nitelemek mümkün. Daha da iyileştirilen süspansiyon, direktliği arttınlan direksiyon sistemi ve yeni frenler bunlardan bazıları. Genellikle arızaları nedeniyle eleştirilere neden olan SBC fren sistemi ise yerini yeni modelde, ıslak günlerde fren disklerini sürekli kuru tutma ve kaydırma kontrolü (yokuşlarda kalkış yapılırken faydalı oluyor) gibi fonksiyonlarla geliştirilen hidrolik ağırlıklı bir sisteme bırakmış. Adaptif fren sistemi olarak adlandırılan bu yeni sistem, panik frenlerde hidrolik basıncını artıran bir acil durum fonksiyonuna ve hızlı bir şekilde yanıp sönerek arkadaki sürücüleri daha etkin bir şekilde uyanan stop lambalarına sahip. Mercedes’in daha önce S Serisi’nde kullandığı PreSafe sistemi artık E Serisi’nde de görev yapıyor. PreSafe sistemi herhangi bir olası kaza durumunda ön yolcu koltuğunu optimum konuma getiriyor, camları ve sunroofu kapatıyor ve emniyet kemerlerini geriyor. Kaza anında aktif kafalıklar, sürücü ve yolcunun başını erkenden yakalayarak boyun zedelenme iskini de minimuma indiriyor. PreSafe adı verilen sistem tüm yeni E Serisi modellerinde standart olarak sunuluyor. Bu sistemin neler yaptığını biz de panik fren testlerimizde denemiş olduk. Özellikle emniyet kemerlerinin ani tepkisi son derece başarılı. İnsan vücudunu ilk başta tam olarak kavrayan ve adeta koltuğa yapıştıran kemerler olay geçtikten sonra eski haline yine çok kısa bir süre içinde dönüyor.

1.8 lt’lik motor artık daha güçlü
Mercedes mühendisleri E Serisi’nin gördüğü makyaj operasyonunun ardından iki yeni motor ortaya çıkarırken elde olan motorlarınınsa gücünü artırmayı tercih etmiş. E200K’de bu güç artımından payına düşeni alarak daha da güçlenmiş. E200K’de kullanılan 1796 cc hacmindeki motor 5500 d/d’de 184 HP güç (163 HP’ydi) ve 3500-4000 d/d aralığında 250 Nm tork üretiyor. 5 ileri otomatik şanzıman seçeneği ile testimize konuk olan E200K Kiralama hızlanma konusunda iyi sonuçlara imza attı. 0-100 km/s hızlanmasını 10.1 sn’de gerçekleştiren E200K, 400 m’lik bir mesafeyi ise 17.3 sn’de kat etti. Burada dikkatimizi çeken tek detay gaz pedalına tam olarak yüklenildiğinde tepkinin biraz geç gelmesi oldu. Bu durumda sanki elektronik detaylarla mekanik parçalar arasında bir anlaşma süresini bekliyormuş gibi hissedebiliyorsunuz. Ara hızlanmalar ise özellikle otomatik şanzımanın oldukça seri çalışması nedeniyle sorun olmadan gerçekleşiyor. Sollama için ayak gaz pedalına tam olarak basıldığında şanzıman tepkisini gecikmeden veriyor ve gerekli vites küçültmelerini yaparak sollamanın başarıyla gerçekleşmesini sağlıyor. Yenilenen fren sistemi ise otomobilin artık çok daha güvenli bir şekilde durmasını sağlamış. Yaptığımız testlerde E200K 100 km/s hızla yapılan panik frende 39 m içinde durmayı başarırken, duruş sırasında sergilediği stabil yapısıyla dikkatimizi çekti.

Eklenen donanımlar fiyatı katlıyor
E200 Kompressor’ün ülkemizdeki satış fiyatı 69 bin 985 Euro’dan başlıyor. Ancak test otomobilimizde olduğu gibi bu fiyata ekstra donanımlar eklendiğinde fiyat 89 bin 900 Euro’ya kadar çıkıyor. Tabii ki eklenen bu donanımları da hiç hafife almamak gerekiyor. Bu fiyatı ödediğinizde otomatik çocuk koltuğu algılama, hafıza paketi, deri kaplı direksiyon simidi ve vites kolu, panoramik cam tavan, arka kapılarda perde, otomatik konfor klima, Bi-Xenon farlar+far yıkama, dönüş açısı aydınlatma sistemi gibi donanımları da beraberinde satın alıyorsunuz. Burada 5 ileri otomatik şanzımanın da opsiyonel donanım listesinde olduğunu hatırlatmamız gerekiyor.

Mercedes E200 Komprasor Kiralama Ankara

Mercedes E200 Komprasor Kiralama Ankara

rent a car ankara
Turizm ve Ulaşım Turizm ve Ulaşım Harita ankara escort çankaya escort