Peugeot 107 Kiralama

Oto Kiralama Tasarrufu seviyor ve yaşamın tadını aheste bir tarz ile mi çıkarmayı isteyenlerden misiniz?
Ya da kim bilir, şehir içi yaşamınız için ekonomik bir ortak arıyorsunuzdur. Tamam, aramanıza gerek kalmadı. Onlardan biri olan “Peugeot 107 Kiralama” ile karşınızdayız.

2004 yılı haziran ayında üretim bandından çıkan Kiralık 107, “Mini Hatchback” kavramının iddialı isimlerinden olmayı başardı. 68 beygir güç üreten benzinli modeli ile 100km’yi 4.6 litre yakıt harcayarak kat ediyor. 54 beygirlik dizel seçeneği ile de 4.1 litreye kadar tasarruf sağlıyor. Sadece 3.4 metrelik uzunluğu ile park sorununuza kesin çözümler üretebilecek bir otomobildir.

Aracın kontağını çevirdiğinizde üst sınıfta yer alan bir motorun sesine ve sürüş istemi ile karşılaşacaksınız. Açıkçası bu bizi şaşırtan bir detay oldu.

Aracımızın artılarını maddeler halinde incelersek;
– Sınıfının en tasarruflu bireylerinden biridir.
– Standart güvenlik paketi ile pek çok rakibinden bir adım öndedir.
– Kesinlikle şehir içi kullanıma odaklanmış bir otomobildir.

Aracımızın eksilerine baktığımızda;
– Sportif adlandırılabilecek motor sesi bazı bayanlara itici gelebilir.
– 3. vitesten sonrası için haz alamayacağınız bir otomobil.
– Tasarımına bakıldığında böylesi bir minik arkadaşımıza bu denli büyük farlar ve motor ızgarası biraz abes kaçmış diyebiliriz. Bu yönü ile büyük kardeşlerine benzetilmeye çalışılmış.

Opel INSIGNIA Kiralama

Opel İnsignia Kiralama

Araç Özellikleri. .


Nefes kesen tasarım ve öncü teknolojileriyle yeni Opel Insignia Kiralama sedan ve hatchback modellerinin dünya tanıtımı 2008 Londra Motor Show’da yapıldı. İnsignia geleneksel üst-orta sınıf araç segmentini canlandıracağının sinyallerini Londra Motor Show’da veriyor.

Yeni Opel Insignia Kiralama Ankara sahibinin yaşam tarzına enerji katmak, makul bir fiyatla cesur tasarımın ve sürüş dinamiklerinin güçlü bir kombinasyonunu sunmak için tasarlanmış. Insignia’nın zarif tasarımı, heykeltraşlık sanatıyla Alman hassasiyetinin buluşması olarak özetlenebilir. Insignia ile birlikte Opel iç mekandan hiçbir ödün vermeden üst-orta sınıf sedan sınıfına spor coupé tasarımını başarılı bir şekilde uygulamış. Tüm bunların yanında İnsignia ekonomik, dinamik, aerodinamik ve akustik özellikleri ile çok etkileyici . Hem hatchback hem de sedan modellerinde tam olarak 4.830 mm uzunluk ve 2.737 mm dingil mesafesi mevcut. Opel Insignia Kiralama, yedi değişik motor seçeneği ile Almanya bayiilerine 2008 yılı Aralık ayında diğer pazarlara ise 2009 Ocak ayından itibaren ulaşmaya başlıyacak. Türkiye pazarında İnsignia modelinin ön satsışına 2008 yılı Ekim ayında başlangıç verilecek.

TASARIM

Yeni Insignia’nın tasarımı Opel’e farklı bir duygu hissini geri getirerek marka için önemli bir değişikliğe imza atmış. İnsignia’nın hem sedan, hem de hatchback modelinde ki akışkan ve güçlü silületinin yanında spor tavan hattı dikkatleri bütünüyle onun üzerine çekmekte tasarımcıların gövde için yaratmış olduğu bu çekici tasarım iç mekanda da kullanarak Insignia’ya eşsiz bir his kazandırmış.

Opel’in son derece aerodinamik araçlar üretmede uzun ve başarılı bir geçmişi var. Muhteşem 1990 Calibra’yı ve onun 0.26’lık Cd’sini hatırlayın. 0.27’lik bir sürtünme katsayısı ile Insignia, gövde içi yalıtımlı rakiplerinden daha aerodinamik. Insignia’nın yakıt tüketimi ve sürüş dinamikleri, rüzgar tünelinde 650 saatten fazla süre boyunca optimize edilen biçimli ve akışkan tarzı sayesinde avantaj kazanmakta.

Aerodinamik gövde şekli ve spor tavan hattına ek olarak Insignia daha da iyi aerodinamik performans için özel olarak hazırlanan pekçok ayrıntıya sahip. Bunlar arasında ön tampon köşeleri, bagaj kapağı spoyler ucu, dış aynanın kanat biçimi ve profilli arka aks alt kumanda kolu bulunuyor. Düşük CO2 emisyonları üretmek üzere tasarlanan gelecekteki ecoFLEX versiyonunda daha da üst seviye gelişmelerden faydalanılacak.

MOTOR SERİSİ

Yeni Opel Insignia Kiralama tümü Euro 5 emisyon standartlarını karşılayan istisnai derecede geniş yedi motorluk bir seçenekle piyasaya sürülüyor. Dört benzinli motor 115’den 260 hp’ye kadar çeşitlilik göstermekte, üç yeni 2.0 litrelik turbo dizeller ise 110, 130 ve 160 hp’lik güce sahip. Önümüzdeki aylarda İnsignia motor serisi daha güçlü motorlarla daha da çeşitlilik kazanacak. Ayrıca düşük CO2 emisyonlu bir ecoFLEX versiyonu seriye eklenecektir. Bu motorlar yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarında ya en iyiler arasında, ya da en iyisidir.

Üç dizel oto kiralama ve dört benzinli motorun hepsi altı-ileri manüel şanzımana sahiptir. Üst seviye dizel ve benzinli motorlarda altı-ileri otomatik şanzıman seçeneği de mevcuttur. 2.0 Turbo ve 2.8 V6 Turbo benzinli motorlarla ve daha sonraki daha güçlü dizel motorlarla birlikte dört çeker versiyonlar da sipariş edilebilir.

INSIGNIA BENZİNLİ MOTORLARA GENEL BAKIŞ

2.0 litrelik turbo, Opel Kiralama üst-orta sınıf araçlarda yeni bir seçenek. 220 hp direkt enjeksiyonlu motor, Opel GT’deki sport birimle yakından ilişkili. Tamamen alüminyum olan motor, 2000-5200 dev/dak’dan 350 Nm tork üreten ve pürüzsüz çalışma için çift dengeleyici mile sahip bir enerji santrali. Ekonomik yakıt tüketimi yanında, dinamik, konforlu Insignia için mükemmel bir partner. Bu motor ayrıca GM’deki küçültme politikasını da aydınlatmakta, çünkü bu 2 litrelik 4 silindirli motor, performans olarak 5-6 silindirli rakipleriyle rekabet edebilmekte ama daha düşük yakıt tüketimi ve emisyon sunmakta.

Giriş seviyesi benzinli motorlar, yakın zamanda Kiralık Opel Ankara yelpazesinin diğer modellerine eklenen 1.6 ECOTEC (85 kW/115 hp) ve 1.8 ECOTEC (103 kW/140 hp). Benzinli motor serisinin en üstünde yer alan motor, 1800-4500 dev/dak’dan 191 kW (260 hp) ve 350 Nm tork üreten 2.8 V6 Turbo.

Tüm benzinli motorlarda, dört silindirli motorlar için hem emme hem de çıkış tarafında, V6 için ise emme tarafında eksantrik mili safhalaması var. Değişken valf zamanlaması düşük dev/dak’larda torku arttırmakta, yakıt tüketimini azaltmada önemli bir rol oynamakta ve yeni Euro 5 emisyon standartlarını da karşılamakta.

INSIGNIA DİZEL MOTORLARA GENEL BAKIŞ

Dizel Insignia Kiralama’daki yeni nesil Opel dizel motorları 2.0 litrelik bir hacim, daha fazla güç ve tork ve ayrıca mükemmel bir yakıt tasarrufu sunuyor. Insignia 2.0 CDTI motorunun 3 versiyonuyla çıkacak; 81 kW/110 hp, 96 kW/130 hp ve 117 kW/160 hp. Bu son motor türü ayrıca daha düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarıyla Insignia ecoFLEX’i güçlendirecek. Tüm versiyonlar bakım gerektirmeyen dizel partikülat filtresini standart olarak sunuyor ve Euro 5 emisyon seviyelerine uyuyor.

Motorların iki üst eksantrik mili, silindir başına dört valfi, ortak yakıt yolu, çoklu yakıt direkti enjeksiyonu, düşük dev/dak’da hızlı bir gaz kelebeği tepkisi için değişken geometrili turboşarja sahip. Büyük 70 litrelik tankı sayesinde dizel motorlar benzin istasyonlarına ziyaretler arasında 1200 km üzerinde yol katedebiliyor

YENİLİKÇİ ÖZELLİKLER

Yeni Opel Insignia Kiralama’daki yenilikçi özellikler, güvenliği, konforu ve sürüş heyecanını arttırmak için tasarlanmış. Insignia sürücü yardımcı sistemlerinde öncü teknolojiyi sunuyor. Üstelik en son nesil aydınlatma, sürücülere çeşitli sürüş koşullarına uyarlanmada yardımcı olmak için dokuz farklı ışık huzmesi ayarı sunuyor. Yeniden tasarlanan koltuklar, sırt ağrıları konusunda iyi haberler getiriyor.

Adam Opel GmbH’nin Yönetim Müdürü Hans Demant, “Opel’in uzun bir yenilikçi teknoloji geçmişi var. O geçmişi onurlandırıyoruz ve Insignia’da sunulan yeni özelliklerle geleceğimizi vurguluyoruz.” dedi.

YENİ NESİL AYDINLATMA

Geniş işlevsellik, çeşitli sürüş koşullarına uyumlanma sağlıyor. Insignia’daki diğer yeni bir özellik, normal farlarla karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha az enerji ve dolayısıyla daha az yakıt tüketen ön LED gündüz farları. Ön ve arkadaki kanal şekilli ışık grafikleri Insignia’ya hem gündüz, hem de geceleyin ayırt edici bir görünüm kazandırıyor

OPEL EYE

Opel Eye, sürücüye iki farklı şekilde yardımcı olan bir kamera sistami.Sistem trafik işareti tanıma işlevi, hız sınırı ve geçiş yasağı işaretlerini okumakta ve bunları gösterge panelinde göstermekte. Şerit Değiştirme Uyarısı, istemeksizin yol dışına doğru hareket eden sürücüleri uyarmakta. Sonuç olarak bu iki entegre sistem sürüş güvenliğini arttırmakta, stresi azaltmakta ve hatta yüksek maliyetli hız sınırı aşma cezalarını önleyebilmekte.

Insignia, ön cama monte edilmiş olan ve saniyede 30 resim çeken yüksek çözünürlüklü, geniş açılı bir kamera sayesinde yol işaretlerini ve şerit işaretlerini tespit edebiliyor. Bu resimler daha sonra patentli GM yazılımı yardımıyla iki sinyal işlemcisi tarafından filtreleniyor. Eğer bir eşleşme olursa, hız sınırları ve geçiş yasağı işaretleri gösterge panelinde, ana yuvarlak kadranlar arasında bir simge olarak gösteriliyor. Direksiyon simidi üzerinde bulunan bir butona basılarak bu bilgiler hatırlanabiliyor.

Kamera ayrıca sürücülerin otoyolda seçtikleri şeritte kalıp kalmadıklarını da kontrol ediyor. Bu, sürücünün direksiyon başında uykuya dalması gibi tehlikeli bir durumda bir sesiyle ve gösterge panelinde yanıp sönen bir sinyalle sürücüyü uyarıyor. Şerit Değiştirme Uyarısı ve Trafik İşareti tanıma sistemleri, direksiyon simidi üzerindeki bir buton aracılığıyla kapatılabiliyor.

Bu yeni özellikler sürüş deneyimine müdahale etmeden sürücüleri bilgilendirerek sürüş heyecanını arttırıyor

DONANIM

Geniş kapsamlı modern bilgi ve iletişim sistemleri yanında Opel Eye kamera sistemi ve ısıtmalı ön cam yıkama gibi yenilikçi özelliklerle, yeni Opel Insignia Kiralama sürüş deneyimine heyecanı geri getirmek üzere tasarlanmış. Dört farklı döşeme seçenekleri ve farklı model yelpazesiyle, müşterilerin gereksinim ve isteklerine uyan alternatifleri sunmakta.

Dokuz ışık huzmesi ayarlı yeni Sürüşe Duyarlı Aydınlatma (AFL) , güç yol koşullarında kolay sürüş imkanı sağlıyor. Arka yan hava yastıkları ve Opel Eye olarak adlandırılan iki sürüş emniyeti cihazı (Trafik İşareti Tespiti ve Şerit Değiştirme Uyarsısı), sürüşü daha emniyetli hale getiriyor. Insignia, kış sürüşünü sorunsuz hale getirmek için Hot Shot denen ısıtmalı ön cam yıkama sıvısını sunmakta.

Yeni bilgi iletişim sistemi yedi inçlik renkli bir monitör, 3B harita görüntüsü, dijital seyahat rehberi ve geliştirilmiş kaydırma ve zum işlevlerini kapsıyor. Ayrıca tüm kaplama seviyeleri, standart olarak iPod veya MP3 USB portlarına ve merkez konsolda navigasyon sistemine sahip. Monitör MP3 dosyalarına ve dizinlerine gelişmiş bir erişim sunmakta ve iPod arayüzünde şarkı listesi gibi iPod işlevleri kullanılmakta.

Insignia modelinde, çok işlevli bir kumanda yoluyla tüm işlevlere erişim daha kolay hale getirilmiş. CD 500 Navi ve DVD 800 Navi sistemleriyle birlikte kumanda merkez konsolla ön koltuklar arasındaki (elektrikli park freniyle bitişik) bir çevirme / basma eylemiyle çalışır duruma gelmekte

DÖRT YENİ DONANIM SEVİYESİ

Dört yeni donanım çeşidiyle (Essentia, Edition, Sport ve Cosmo), yeni Opel Insignia Kiralama geniş bir konfor seviyesini karşılamakta. Güvenli sürüş üzerinde odaklanan kapsamlı standart donanıma ek olarak, pek çok yeni seçenek mevcut ve tüm bu sunulan seçenekler kendi sınıfında “ilkleri” temsil etmekte.

Yüksek kalite Essentia giriş seviyesi donanımı ile başlıyor. Burada gerçek metal dokunuşlu krom özellikler dikkati çekmekte. Bu metalik dekor Rapid Cool olarak adlandırılıyor; Jet Black kumaşın pürüzsüz, klasik labirent desene sahip. Essentia ABS ve ESP’ye ek olarak ön, yan ve perde hava yastıkları ve her üç arka koltukta Isofix dahil olmak üzere cömert bir standart donanım sunuyor. Konfor unsurları arasında manüel klima, CD 300 ses sistemi, elektrikli dış aynalar, katlanabilir arka koltuk (60/40), araç üzeri bilgisayar, sürücü için elektrikli koltuk yüksekliği ayarlayıcı ve ön ve arkada okuma noktaları bulunur.

Edition modelinde iki iç döşeme rengi, Jet Black veya Light Neutral bulunuyor. Dune kumaşı, ev iç mekanlarındaki organik grafiklerden esinlenen bir desene sahip. Deri koltuk seçenekleri Siyah veya Light Neutral renklere sahip. Rapid Cool metalik dekor, kumaşla uyum gösteren ince bir desene sahip. Bu versiyonda tek bölgeli elektronik klima kontrolü veya hız sabitleyici gibi ek standart unsurlar bulunuyor. Essentia 16″ çelik jantlar ve 215/60 lastikler ile sunulurken, Edition’da Insignia 225/55 lastikli 17″ alaşım jantlara sahip.

Sport donanım seviyesindeki Piano Black dekoru, sofistikasyon arayan bir göz için saf, modern Siyah/Gümüş zıtlığını yaratıyor. Vitesse kumaşı uzun yapılı bir izlenim sunuyor. Spor koltuklar ayarlanabilir bir bacak uzantısına sahip.Spor bir direksiyon simidi ve alaşım kaplı pedallar standart sunuluyor. Opsiyonel havalandırmalı Spor Deri koltuklar stil ve çok ayrıntılı ve incelikli bir görünüm sunuyor. Sport versiyonunda ayrıca diğer donanım seviyelerindekinden 15 mm daha alçak olan sport bir şasi, FlexRide duyarlı süspansiyon, 245/55 lastikli 18” alaşım jantlar ve hıza duyarlı direksiyon kontrolü mevcut.

En üst seviye olan Cosmo’da iki iç döşeme rengi, Jet Black veya Light Neutral bulunuyor. Yün iplikle üretilmiş Avenue kumaşı çok ince işlenmiş ve Morrocana ile kaplanmış. Kibo Wood olarak isimlendirilen dekoru sofistike klasik ahşaba modern bir yaklaşımı. Deri koltuk seçenekleri Siyah veya Light Neutral renklere sahip. Kullanıcı dostu koyu kaplama iç mekan renk yapısı, geleneksel olmayan sıcak iç mekan için modern bir görünüm yaratıyor. Bu en üst versiyonda standart özellikler arasında çift bölgeli elektronik klima kumandası, Hot Shot ısıtmalı yıkama sıvısı, elektrikli arka camlar, elektrikli park freni, deri direksiyon simidi ve 245/45 lastikli 18” alaşım jantlar sunuluyor.

Ford Mondeo Kiralama

Ford Mondeo Kiralama

Genel Bilgiler
Geçtiğimiz yılın son aylarında tamamen yenilenen Ford Mondeo Kiralama, ülkemize sadece 2.0 litre 145 HP’lik motor ve sedan karoserle ithal ediliyor. Trend ve Ghia olmak üzere iki farklı donanım seçeneği bulunan Ford Mondeo Kiralama’nun iki donanım seviyesinde de otomatik şanzıman ekstra ücret karşılığında alınabiliyor.

Karoser, iç mekan
Ford Mondeo Kiralama Ghia’yı dış görünümünde Ford Mondeo Kiralama Trend versiyonundan, sadece yıkama sistemli xenon farlar, alaşım jantlar ve arka kapının küçük camındaki Ghia logosu ayırıyor. Xenon farlar ve beş kollu alaşım jantlar, otomobili daha çekici gösteriyor. Ford’un ilk kez Ka modeliyle başlattığı New Edge (Yeni Köşeler) anlayışıyla şekillendirilen Ford Mondeo Kiralama ilk bakışta büyük bir Focus’u andırıyor. Özellikle burun yapısı Focus’la büyük benzerlik gösteren otomobilin arkadaki üçgen formlu büyük stop lambaları dikkat çekiyor. Etkili dış görünümde şişkin çamurluklar ve köşeli tasarımlı yan aynaların da payı var. Ford Mondeo Kiralama’nun iç mekanı dış tasarımının aksine özgün değil. Bunun nedeni, Ford’un Ford Mondeo Kiralama’yu tasarlarken, her bölümde, orta sınıfın en iyilerini referans alması. Durum böyle olunca, Ford Mondeo Kiralama, kaliteli malzemelerden oluşan iç mekanında kişiliğini öne çıkaramıyor. Çünkü iç mekanda VW Passat ve kapılarda kullanılan plastik malzemede de BMW etkileri hissediliyor. Son derece geniş, konforlu ve kaliteli olan iç mekandaki Ghia donanım farklılıklarının başında otomatik klima, hız kontrol sistemi, yol bilgisayarı, 6’lı CD değiştiricili radyo ve kendiliğinden kararan dikiz aynası geliyor. Koyu renkli özel bir plastikle kaplı olan orta konsolda dikdörtgen düğmeler, eliptik formlu analog saat ve otomatik klimanın dairesel kumandaları dikkat çekiyor. Küçük bir düğmeye basılarak çıkan ve bir meşrubatı tutacak kadar büyük açılan bardaklık akıllı bir tasarım. Ford Mondeo Kiralama’nun 500 litrelik bagaj hacmi, başlıca rakiplerinden VW Passat’a göre 25 litre daha fazla kullanım alanı sunuyor. Ford Mondeo Kiralama’nun genişletilebilen bagajı, geniş ağzı ve alçak eşiği sayesinde oldukça kullanışlı.

Motor, performans
Ford Mondeo Kiralama’nun büyük kaputunun altında Ford’un yeni geliştirdiği 1999 cc hacminde, tamamı alüminyum, dört silindirli, üstten çift eksantrikli ve 16 supaplı Duratec motor yer alıyor. Eski Ford Mondeo Kiralama’nun 2.0 litre 131 HP’lik motorundan 18 kg daha hafif olan motor, 6000 d/d’de 145 HP güç, 4500 d/d’de 190 Nm tork üretiyor. Maksimum torkun orta devirlerde, gücünüyse üst devirlerde üretilmesi nedeniyle, alt devirleri çok atak olmayan motor, otomatik şanzımanlı aracın özellikle ilk kalkışlarda; hantal kalmasına sebep oluyor. Otomatik şanzımanlı Ford Mondeo Kiralama‘nun 0-100 km/s hızlanması 11.6 sn. Bu değer, manuel vitesli versiyonun testinde elde ettiğimiz 9.3 saniyelik dereceden 2.3 sn daha kötü. Ford Mondeo Kiralama’da kullanılan geleneksel tipteki otomatik şanzıman, modern bir otomobile yakışmıyor. En üst viteste motor devrini düşürerek tüketimi azaltan ve gürültüyü azaltan “overdrive” dışında “kış” ya da “spor” gibi seçenekleri bulunmayan şanzımanın geçişleriyse hızlı ve sarsıntısız. Ford Mondeo Kiralama’nun otomatik şanzımanında vites oranlan çok uzun tutulmuş. Buna karşılık 4.23:1’ lik son dişli oranı, otomatik şanzımanlarda pek rastlanmayacak kadar kısa. Yaptığımız ara hızlanma ölçümlerinde 60 km/s’den 100 km/s hızla vites D konumundayken 6.4 saniyede ulaşan Ford Mondeo Kiralama 2.0 Ghia Otomatik, 90-120 km/s hızlanmasımysa 7.3 saniyede tamamladı. Bu değerler, VW Passat 1.8T ve Opel Vectra 2.0’nin otomatik vitesli versiyonlarından daha iyi. Ancak bu iki otomobil 217 km/s ve 212 km/s’lik maksimum hızlarıyla, 201 km/s son hıza ulaşabilen Ford Mondeo Kiralama’yu geride bırakıyor. Makul sayılabilecek performasıyla birlikte Ford Mondeo Kiralama’nun yakıt tüketimi de, 2.0 litre motorlu, orta sınıftaki bir otomobil için kabul edilebilir düzeyde. 100 km’de ortalama 10.9 litre tüketen Ford Mondeo Kiralama, 58.5 litrelik deposuyla 536 km menzile ulaşabiliyor.

Kullanım, konfor
Ford Mondeo Kiralama, çabuk tepki veren hassas direksiyon sistemi ve çok başarılı süspansiyonuyla kullanımı çok keyifli bir otomobil. Dört tekerlekte bağımsız süspansiyonu otomobile çok iyi viraj kabiliyetinin yanı sıra yüksek konfor özellikleri kazandırmış. Yüksek hızlarda da stabilitesini koruyan otomobil sürücüsüne güven veriyor. Süspansiyon sistemi darbeleri emiş konusunda da başarılı. Özetle, Ford Mondeo Kiralama yol tutuş ve konfor konularında örnek gösterilecek bir otomobil. Ford Mondeo Kiralama’unun iç mekanında kullanımı problemli birkaç kumanda var. Örneğin direksiyonun sol tarafındaki radyo-CD değiştirici kumandası pratik değil, çünkü kullanmak için eli direksiyondan çekmek gerekebiliyor. Bunu yapmak yerine müzik sistemine doğrudan ulaşmak daha pratik ama küçük düğmeleri nedeniyle müzik sisteminin kullanımı da sorunlu. Ford Mondeo Kiralama’da kapı içindeki dört camın kontrol düğmeleri bakmadan kullanıldığında karmaşaya neden oluyor. Ayrıca kapı içi cepler de kapının boyutlarına göre biraz küçük. Otomatik şanzımanın vites kolundaki overdrive düğmesinin yeri kötü seçilmiş. Ford Mondeo Kiralama’nun koltuklarının sertliği ve yan yükseltileri iyi ayarlanmış. Öndeki ferahlık, arka koltuktaki yolculara da sunuluyor. Ford Mondeo Kiralama’da sürücü koltuğunun sadece yükseklik ayarı elektrikli. İleri geri, sırtlık ve bel destek ayarıysa manuel. Fren testlerinde Ford Mondeo Kiralama, 100 km/s hızda yaptığımız panik frenlerde 39 metrede durdu. Bu duruş mesafesi rakiplerinden daha iyi. Fren pedalının kolay dozlanması ve ABS devreye girdiğinde, pedalın aşırı sertleşerek ya da sert darbelerle sürücünün ayağını zorlamaması da olumlu özellikler. Süspansiyonu kadar ses yalıtımı da Ford Mondeo Kiralama‘nun konfor düzeyini artırıyor. Rölantide çalıştığı neredeyse anlaşılamayan Ford Mondeo Kiralama, sadece maksimum güç elde etmek için motorun üst devirleri kullanıldığında gürültü çıkartıyor. 100 km/s hızda vites D konumundayken yaptığımız gürültü ölçümünde 62 dB(A)’lik değer elde ettik. Bu değer oldukça iyi; ancak 130 km/s hızda kaydedilen 67 dB(A)’lık değer sınıf ortalamalarında.

Bmw 320 Kiralama

İki çarpıcı karakter çizgisi Bmw 320 Kiralama logosuna doğru uzanır ve logoyu sararken omuz çizgisi farlardan başlayarak araca paralel uzanır ve aracı görsel olarak daha uzun gösterir. Bu etki, atletik ve özel olarak şekillendirilmiş çamurluklarla birlikte sportif görünüme katkıda bulunur. İçbükey ve dışbükey yüzeyler, yukarıya ve aşağıya doğru hareket eden çizgilerle birleşerek ön kısmın daha geniş ve dinamik görünmesini sağlar. Bmw 320 Kiralama Ankara Serisi Sedan, tek fikrin dışa vurumudur: Sınıfının en atletik sedanı için uygun bir gövde sağlamak.

VOLKSWAGEN Tiguan Kiralama

volkswagen tiguan kiralama

2007 yılında VW tarafından piyasaya sürülen ve Tiguan Kiralama modelleri arasında ilk SUV özelliğine sahip araçtır. Araç aslında kendinden önce piyasaya sürülmüş 4-5 model arasından esinlenerek yapılmış gibi durmaktadır. Ama daha önce Suv modelleri üretmeyen firma için ilk göz ağrısı denilebilir.

Aracın platformunda Golf Kiralama, EOS, Touran ve Passat Kiralama rüzgarları esinse de Audi Q3 Kiralama modelinin bazı görsel ve ekstra özelliklerine rastlamanız da mümkün. Nede olsa aynı firma sayılırlar.

Neyse aracı fazla karşılaştırmayalım. Sonra ne oluyoruz demeye kalmadan aracı kopyacı ilan edeceğiz. Açıkçası bu VW için haksızlık olur. Hemen başlayalım o zaman aracı incelemeye.
Ağustos 2008 tarihinde Türkiye yollarına çıkan aracın özellikleri Türk halkı için aslında çok uygun. Doğayı seven, şehir içinde bile doğanın şartlarına maruz kalan ülkem insanı bu tarz araçlar sayesinde aslında ulaşımını sağlayabiliyor gerçek manada.

Araç dış tasarım olarak standart arazi taşıtları gibi büyük ve agresif yapıya sahip. Heybetli görüntüsünün altında ise VW rahatlığını yine sunmayı başarıyor aslında.

Bi-Xenon farlar, Off-road tuşu, 230 volt soket, panoramik cam tavan, tavan rayları aracın bazı özellikleri olarak sıralanabilir. Tabi ki bu tarz araçların olmazsa olması isteğe bağlı 4×4 çekiş özelliği de bu noktada belirtilmesi gereken bir içerik. Her ne kadar zaten SUV diyince hafif arazi taşıtı anlamı akıllara gelse de.

Modelimiz güvenlik testlerinden geçerken oldukça başarılı sonuçlar almış. Bu özelliğini belirtmeden geçmek istemedim. Malum her ülkemizde her araç kullanan ve altında bu tarz bir araç bulunan kullanıcılar anında bir Off-Road havasına girebilmekte, düz yol dururken dağlara taşlara tırmanabilmektedir.

Aracımızın piyasaya 1.4 ve 2.0 motor seçenekleri ve 27.000 Euro ile 47.000 Euro arasında değişen fiyat seçenekleri ile sunulduğunu belirtmekte fayda var. Bu arada ülkemizde yeni sayılan bu aracı yakın zamanda sokaklarda sıkça görmeye başlamanız mümkün

rent a car ankara
Turizm ve Ulaşım Turizm ve Ulaşım Harita ankara escort çankaya escort