Ankara Oto Kiralama

Mayıs 28, 2010 by  
Filed under Oto Kiralama, Oto Kiralama Ankara

Hiç bir şeyin eşit olmadığı gibi ekonomik durumlar da eşit değildir. Kimimiz zengin kimimiz daha orta seviyeliyiz. Elbette oto kiralama hakkımız var ve seçme hakkımız var; ancak istediğimiz araç Renault Megane ise cebimizde o kadar meblağ yoksa ne yapacağız? Hemen daha uygun bir araç bakacağız, herkes BMW ya da Mercedes ile gezmiyor değil mi?

Ankara Oto Kiralama’nın mantığı ya aracınız yoktur gezmek için bir yere gideceksiniz ya da acil bir durum söz konusu bu ve benzer durumlarda araç kiralama yapılmaktadır.

Bizim de cebimizde yeterince miktar yoksa daha ekonomik araçlara yöneleceğiz dediğim gibi işimizi fazlasıyla görür bu araçlar. Örneğin Tofaş – Fiat araçlar daha ekonomiktir.

Ekonomik Araç Kiralama için en önemli bir unsur da aracın Dizel, Benzinli ya da LPG’li olmasıdır. Günümüz şartlarında LPG (Tüp) en ekonomik olanıdır daha sonra ise Dizel araçlar ekonomik olarak görülmektedir. Benzinli araçlar artık ekonomik araçlar sınıfından çıkar.

Ekonomik Araç Kiralama’da bir unsur da rekabettir, çevrede farklı rent a car firmaları varsa hepsine bir bakın ve ekonomik olanını karşılaştırma yoluyla -aradaki rekabetten faydalanarak- öğrenebilirsiniz.

Ankara Ekonomik Oto Kiralamada bir diğer önemli husus olası Trafik kazalarında araçta meydana gelen hasarların tamir edilmesini Sigorta Şirketinin ödemediği durumlar olmaktadır. Bu durumda ekonomik oto  kiralamanın önemi daha da açığa kavuşmaktadır. Pahalı bir aracın masrafı da çok olur, daha ekonomik bir aracın masrafı daha az olacaktır. Burada ekonomik araç kiralamadan kastımız eski, döküntü araç kiralamak değildir, cebimize (kesemize) uygun olan aracı kiralamaktır.

Otomatik Vites Araç Kiralama

Otomatik Vites Araç Kiralama

Bilindiği üzere teknolojinin gelişmesiyle beraber otomatik vites’li araçlar piyasada mevcut olmaya başlamıştır. ALPER OTO KİRALAMA olarak araç filomuzda bulunan araçlarımızın % 25’i otomatik vitesli araçlardan oluşmuştur.  Otomatik vitesli araç kiralama yoğun şehir içi trafikte hem yorulmanızı önler ve araç içinde yorulmanızı %75 daha azaltır. Otomatik vites araç kiralama hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kiralamak  isterseniz iletişim kısmından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara Oto Kiralama Firmaları

Mayıs 23, 2010 by  
Filed under Oto Kiralama Ankara

Ankarada günden güne gelişen oto kiralama sektöründe tatli bir rekabet gözler önündedir. İnternet reklamları başta olmak üzere bir çok reklam çeşidi gözler onundedir. ALPER OTO KİRALAMA ankarada 1994 yılından beri ankara ve çevre illerinde oto kiralama hizmeti vermiş gün geçtikçe iş alanını genişleterek minibüs kiralama, filo araç kiralama, vip araç kiralama gibi bir çok alanda sevgili ankaralılara hizmet vermiştir. Bunun diğer yanında heyet organızasyonlarını üstlenmiş bir çok devlet adamı, sanatçı ve magazin hayatına ekranlar karşısında bulunan bir çok ünlülere hizmet vermiştir. Firmamız bünyesinde çalışan elemanlarımız yabancı dil bilen tecrubeli sürüyüş teknikleri gibi yetenek sınavlarından üstün başarı belgesi alarak bünyemizde bulunmaktadır. Ankarada hizmet veren bir çok firmanın arasında adından sıkca söz ettiren firmamız siz değerli müşterilerimizin her zaman yanında. Araçlarımız ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için e mail veya telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirisniz.

Volkswagen Passat CC Kiralama

Volkswagen Passat CC Kiralama, yüksek sportif özelliklere sahip Kiralık Passat CC R-line serisi  otomobillerinde, özel  donanımı ile kendi kendini tamir ederek sürücüye  hiçbir şey hissettirmeden yola rahatça devam etme lüksünü sunan ContiSportContact 3 Seal’ i tercih etti.

Bu tercihte; Ankara Oto Kiralama 3 Seal lastiğinin sağladığı ekstra güvenlik sayesinde yolculuk esnasında yol üzerinde bulunabilen ve lastiğe nüfuz ederek hasara yol açan çeşitli kesici ve delici unsurlardan kaynaklanabilecek kazaları yüzde 85 oranında azaltma özelliğinin en büyük etken olduğu belirtiliyor.

ContiSeal – Teknolojisi ile üretilen ContiSportContact 3 lastikler, delik ve yaralanma anında oluşan hasarları, sahip oldukları özel yapı sayesinde tamir edebiliyor. Passat R-Line gibi sportif özellikleri ön plana çıkan otomobillerde güvenliği de elden bırakmak istemeyen sürücüler için önemli bir tercih sebebi olarak gösterilen ContiSportContact 3’lerin sürüş güvenliğini sağlamasının yanılıra düşük yuvarlanma direnci sayesinde yakıt tasarrufu da sağladığı belirtilen lastik aynı zamanda Avrupa Otomobil Kulüpleri ( ADAC Almanya, ÖAMTC, TSC İsviçre ) 2010 Volkswagen Passat CC Kiralama yılının ilk yaz lastikleri testini de lider olarak bitirdi.

Dizel Volkswagen Passat Kiralama, bir çok otomobil severin hayallerini süslüyor. Ve bunu fazlasıyla hakediyor.
Sedan karoserin kullanışlılığını ve coupe’nin sportifliğini ilk olarak bir arada sunan 2004 yılında Mercedes-Benz CLS modeli olmuştu.
Volkswagen ‘in lokomotif modellerinden Passat üzerinden geliştirilen yeni coupe, Passat CC ismini aldı. İsminin uzantısındaki “CC”, coupe cabrio modellerinden tanıdığımız bir kısaltma değil. Alman üreticinin “CC” kısaltmasıyla anlatmak istediği; comfort-coupe (konforlu coupe). Passat CC Kiralama’de uygulanan formül temel olarak aynı Mercedes-Benz CLS’deki gibi. Uzun bir motor kaputu, önden arkaya kadar gergin bir yay gibi çizgiler ve coupe’yi andıran tavan tasarımı. Kabul etmek gerekir ki VW, Passat CC ile çok seçkin görünen, spor bir otomobil ortaya çıkartmayı başarmış. Sportifliği öne çıkartan Passat CC’nin kaslı gövdesi hiç de çirkin görünmüyor. Aksine çok estetik. Aynı şıklık ve sportiflik aracın içerisinde de yoğun olarak vurgulanmış.
Bir coupenin içerisinde olduğunu unutmazsanız iç mekandaki konfor oldukça yeterli. Dört koltuk da vücudu çok iyi sarıyor. Ön koltuklarda başarılı diz ve baş mesafesi sunan Passat CC’nin arka koltuklarında da yeterli oturma alanı sunulmuş. Ama arka kapıları olan bir coupe de olsa, arka koltuklara geçerken başınızı eğmenizde fayda var. Görüş açıları da, çoğu coupe’ye göre daha iyi sayılır. Dar yan camlar ile olabildiğince yatık tasarlanan ön ve arka camlar çok şık olsa da arka görüş açılarını kısıtlıyor.
İç mekanda kullanılan malzemeler oldukça kaliteli. İşçilikte de özen gösterildiği fark ediliyor. Aracın tasarımına uygun tasarlanan gösterge grubu şık ve sportif bir havaya sahip. İç mekanda fonksiyonelliği arttırmak adına bir çok detay uygulanmış. Orta konsolun arkasında bulunan 230 V soket girişi sayesinde diz üstü Oto Kiralama gibi elektrikli cihazları kullanmak mümkün. Arka koltukların ortasında da sürgülü kapağı olan küçük eşya gözü ve bardaklık bölmesi bulunuyor. Passat CC’nin 532 litrelik bagajı geniş. Arka koltukları yatırılamayan Passat CC’de sadece koltukların ortasında bir kayak gözü bulunuyor.
Volkswagen Passat CC ’nin yeniliklerine devam ettiğimizde artık yeni modellerin üst donanım seviyelerinde rastlar olduğumuz Şerit Takip Sistemi’nin de Passat CC’de yer aldığını söyleyebiliriz. VW bu sistemi kendi içerisinde ilk kez Passat CC’de kullanmaya başladı. Sistemin çalışma prensibine göre sürücü 65 km/s’nin üzerindeki bir hızda sinyal vermeden şeridini terk ederse, sistem direksiyon manevrasıyla otomatik vites araç kiralama olarak şeride geri sokuyor. Eğer Şerit Takip Sistemi yol üzerindeki çizgileri net bir şekilde göremezse, düzgün çalışamıyor.
Volkswagen Passat CC ’de premium rakipleri kıskandıracak bir diğer özellik de Park Asistanı. Otomatik park sistemi, araca entegre sensörler sayesinde iki araç arasında uygun olan boşluğa sürücünün direksiyona müdahale etmeden park etmesini sağlıyor.
Volkswagen ailesinde ilk kez Passat CC’de kullanılan DCC olarak adlandırılan Adaptif Şasi Kontrolü; direksiyon netliği ve süspansiyon sertliğini üç farklı kademede ayarlıyor. Comfort, Normal ve Sport modlarından biri tercih edildiğinde DSG şanzımanın tepkileri de bu sürüş moduna göre değişiyor. Çok başarılı yol tutuş özelliklerine sahip olan Passat CC’nin direksiyon tepkileri de sürücünün isteklerine çabuk yanıt veriyor.
Motor kaputunun altındaki 2.0 lt’lik TDI ünite, turbo desteğiyle 170 HP güç üretiyor. 1750 ile 2500 d/d arasında 350 Nm maksimum torka ulaşabilen motor alt devirden itibaren canlı bir karakter sergiliyor. 6 kademeli çift debriyajlı DSG’nin çok iyi işleyişi motorun sunduğu keyfe, keyif katıyor. 1491 kg ağırlığındaki Passat CC’nin 0’dan 100 km/s hızlanması ise 8.72 saniye. 2.0 lt’lik dizel ünite için tatmin edici bu değere karşılık ortalama 7.8 lt/100 km’lik tüketim makul seviyede kalıyor.
Volkswagen Passat CC, 41.500 Euro + 942 TL’den başlayan fiyatlara sahip. Mercedes-Benz CLS’nin nerdeyse üçte biri olan bu fiyatlar karşılığında premium rakipleri kıskandıracak donanım, kalite, fonksiyonellik ve sürüş keyfine ulaşmak mümkün.

Seat Leon Kiralama

Seat Leon Kiralama bilinen VW teknolojisi, zengin donanımı ve konforuna karşılık uygun fiyatıyla kompakt hatchback sınıfındaki rekabete yeni bir soluk getirecek.
Seat´ın 1999 Frankfurt Otomobil Fuarı´nda tanıttığı, kompakt sınıftaki yeni hatchback temsilcisi Leon, Türkiye´de de satışa sunuldu. VW Golf´ün platformu üzerine geliştirilen Leon Kiralama aslında Toledo modelinin hatchback versiyonu. Leon, Türkiye´ye 1.6 litre 101 HP, 1.8 litre 125 HP, 1.8 litre 180 HP benzinli ve 1.9 litre 110 HP turbodizel motorlarla ithal ediliyor. Leon´un Avrupa´da 1.4 litre 75 HP´lik benzinli, 1.9 litre 68 HP ve 90 HP´lik dizel motor seçenekleri de bulunuyor.

Karoser, iç mekan
Seat ailesinin en yeni üyesi olan Kiralık Seat Leon, Toledo Kiralama´yla ve dolayısıyla VW Golf´le aynı platformu paylaşıyor. Burun yapısı Toledo´yla aynı olan Leon´un boyu 4184 mm. Toledo´dan (4439 mm) 255 mm daha kısa olan Leon, Golf´ten (4149 mm) 35 mm daha uzun. Leon´un 2513 mm´lik dingil mesafesi Toledo ve Golf´le aynı. Golf´ün dike yakın bir açıyla inen arka kısmına karşılık, Leon eğimli bir arka cama sahip. Önde Seat´ın yeni yüzünü taşıyan Leon´un arka tasarımı tam bir yumurtayı andırıyor.

Leon´un iç mekanı, Toledo´yla aynı. Audi A3 Kiralama´ten alınıp biraz değiştirilen kokpitte genel olarak herşey doğru yerde. Havalandırma ve klima kumandalarının yerleştirildiği bölümdeki plastik kalitesi çok iyi değil. Orta konsoldaki bozuk para cebi ve bardaklıkla far kumandalarının altındaki eşya gözüyse çok kullanışlı. Gösterge tablosunda dört adet dijital ekran bulunuyor. Büyük hız ve motor devri göstergeleri arasındaki boşluğa yerleştirilen ince dijital ekranda radyonun hangi istasyonda olduğu görülüyor. Motor devir göstergesinin alt kısmındaki büyük ekranda dış ısı ve yol bilgisayarı bilgileri bulunuyor. Yol bilgisayarı silecek kolu üzerindeki dğümelerle kumanda ediliyor. Kilitli torpido gözü yeterince büyük; ancak kapı içleri çok kullanışlı değil.

Leon´un 340 litrelik bagajı, Golf´ünkinden 10 litre daha büyük. Arka kapak üzerindeki büyük Seat amblemi kullanılarak açılan bagajın yükleme ağzı yeterince geniş ve alçak. Asimetrik olarak katlanabilen arka koltuk sayesinde bagaj hcmi 656 litreye kadar kademeli olarak genişletilebiliyor. Bagajdaki 12V´luk elektrik soketi uzun yolculuklarda ve pikniklerde çok işe yarayabilir.

Motor, performans
Seat Leon Kiralama Ankara 1.6´da, VW´nin 1595 cc hacmindeki, 8 supaplı ve değişken geometrili emme manifoldlu motoru bulunuyor. Motor devriyle birlikte emme yolunu değiştiren emme manifoldu sayesinde 16 supaplı motorlara yakın performans elde edilebiliyor. 5600 d/d´de 101 HP güç üreten motorun maksimum torku 3800 d/d´de 145 Nm. Genel olarak istikrarlı devirlenen ve alt devirlerde de klima açık olmadığı müddetçe yeterince güçlü olan motor üst devirlerde gürültülü bir hal alıyor.

Leon Signo Kiralama´yla yaptığımız testlerde 0´dan 100 km/s´ye hızlanma süresinin fabrika verisinden (11.3 sn) 0.8 sn daha kötü olduğunu tespit ettik. 12.1 sn´lik hızlanma süresi benzer özelliklere sahip olan Golf´ten neredeyse 1.5 sn daha fazla. Aynı motor ve şanzımanı kullanan bu iki otomobil arasındaki farkın bu kadar yüksek olmaması gerekiyor. Bunun sebebi elektronik kontrol ünitelerindeki program farklılığı ya da test otomobilindeki bir sorun olabilir. Esneklik testlerinde elde edilen sonuçlar bir aile otomobili için makul sayılabilir. 60 km/s´den 100 km/s´ye hızlanmada 4´üncü viteste 11.5 sn, 5´inci viteste de 14.8 sn´lik dereceler yapan Leon 90- 120 km/s hızlanmada sırasıyla 9.5 sn ve 13.3 sn´lik değerler kaydetti.

Testimiz boyunca ortalama 9.0 litre yakıt tüketen Leon´un menzili 55 litrelik deposuyla 611 km´ye ulaşıyor.

Kullanım, konfor
Performans konusunda gerisinde kalsa da süspansiyon ve kullanım konforu açısından Kiralık Golf´ten farksız olan Leon bu sınıfın en konforlu otomobillerinden biri. Konforlu süspansiyon otomobilin virajlarda yatmasına sebep olsa da, Leon´un kontrolü kolay. Signo versiyonundaki 195/65 R 15 lastiklerle yol tutuş, 175/80 R 14 ebatındaki lastiklerle donatılan Stella versiyonundan daha iyi. Kullanma fırsatı bulduğumuz Stella´nın yüksek lastik yanakları darbe emişi artırırken otomobilin yol tutuşunu biraz olumsuz yönde etkiliyor. Leon´un direksiyon sistemi oldukça başarılı. Ele çok iyi oturan üç kollu direksiyon simidindeki yükseklik ve derinlik ayarı farklı boydaki sürücüleri tatmin edebiliyor. Elbette ideal sürüş pozisyonunun bulunmasında sürücü koltuğundaki yükseklik ayarının da etkisi var.

Leon´un geniş ve konforlu ön koltukları çok rahat. Öndeki geniş baş ve diz mesafesine karşılık arkada eğimli inen cam nedeniyle baş mesafesi kısıtlı. Yüksek hızlara doğru gürültülü olmaya başlayan Leon´un 130 km/s sabit hızdaki kabin gürültüsü 70 dB(A). Çift açılı dış aynaları ve geniş cam alanı görüşü artırsa da kalın C sütunu ve eğimli ön cam direkleri bazen sorun yaratabiliyor. Klayasak kelimeyasak kelimeyasak kelime bir VW hastalığı olan kemikli vites geçişleri  Dizel Leon Kiralama Ankara´da da var. Kapı altlarındaki ışıklandırmalar geceleri iniş ve binişlerde güvenlik sağlıyor.

Dizel Leon Kiralama´un önde hava kanallı disk, arkada dolu diskler kullanılan fren sisteminde ABS ve EBV (Elektronik Fren Basıncı Dağıtıcısı) standart olarak sunuluyor. Kolay dozlanan fren pedalı ABS devreye girdiğinde biraz sertleşiyor. 100 km/s hızla giderken yaptığımız panik frenlerde elde edilen 41 metrelik duruş mesafesi çok kısa değil; ancak güvenlik sınırları içinde.

Citroen Jumper Kiralama

Citroen’in hafif ticari araç sınıfındaki iddialı isimlerinden biri de “Citoen Jumper Kiralama”dır. Araç bilindiği gibi arkada iki teker bulundurmasından ötürü hafif ticari araç sınıfında yer alarak buna özgün işler yapabilmektedir. Kısacası kapasitesi üzerinde işlerde zorlanmaması gerekmektedir.

Aracın kargo modeli ile 13 metre küplük bir yükleme hacmine sahip olabilirsiniz. Bu kapasite ile taşıyabileceğiniz ağırlık 1 ton 525kilogramdır. Tavan yüksekliği modeli olarak 2 ayrı modele sahip olan aracımızın “Citoen Jumper Kiralama” isimli üretimi ile 15 metre küplük yük hacmine ve 1 ton 440 kilogramlık taşıma kapasitesine sahip olabilirsiniz. Kargo tasarımı ile çalışma amacında değilseniz ve orta halli bir servis otosu sahibi olmak isterseniz aklınızda bulunması gereken minibüslerden biri de “Citoen Jumper Kiralama” olsun.

Ticari aracımızın artılarına değinelim;
– 2.2 litre HDI motor ve sahip olduğu 120 beygirlik güç ile sınıfının hırçın ticaret elemanıdır.
– Yükseklik ayarlı direksiyona ek olan hidrolik (tek parmağınızla kontrol edebileceğiniz) sürüş stili ile yollarda seri ve atik olmanıza yardımcı olacaktır.

Eksilerine değindiğimizde ise maddelere ihtiyaç duymuyoruz. Çünkü aracımızın sınıfına özgü tüm gereksinimleri karşıladığı aşikârdır. Ancak fiyat konusunda biraz cimri olmayabilir.

rent a car ankara
Turizm ve Ulaşım Turizm ve Ulaşım Harita ankara escort çankaya escort