araç kiralama

Chevrolet Cruze Kiralama

Google

Ekim 31, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

Performans2011 Chevrolet Cruze Kiralama
Motor hacmi 1991 1991 1991
Silindir çapı (mm) 83 83 83
Strok (mm) 92 92 92
Maksimum güç (PS) / Motor devri (dev/dak) 150 @ 4000 150 @ 4000 110 150 @ 4000
Maksimum tork (Nm) / Motor Devri (dev/dak) 320 @ 2000 320 @ 2000 320 @ 2000
Maksimum Hız (km/s) 180 180 180
0-100 (km/s) hızlanma süresi (sn) 12,2 12,2 11,1
Çok noktalı yakıt enjeksiyon sistemi Yüksek basınçlı direkt injeksiyon Yüksek basınçlı direkt injeksiyon Yüksek basınçlı direkt enjeksiyon
Şanzıman 5 ileri Otomatik 5 ileri Otomatik 5 İleri Otomatik
Sürüş süstemi 4×4 4×4 4×4
Ön süspansiyon McPherson gergi kollu McPherson gergi kollu McPherson gergi kollu
Arka süspansiyon Bağımsız dört kollu Bağımsız dört kollu Bağımsız dört kollu
Jant ölçüsü 7Jx17 7Jx18 7Jx17
Lastik ölçüleri 235/60R17 235/55R18 235/60R17 235/55/R18
Şehiriçi 11,0 11,0 10,7
Şehirdışı 7,3 7,3 7,3
Ortalama 8,7 8,7 8,6
CO2 Emisyonu 233 233 233
Emisyon Sınıfı Euro IV Euro IV Euro IV
Güvenlik ve Emniyet
ABS
ESP (Elektronik denge kontrol programı
HBA (Hidrolik fren destek sistemi)
DCS (İniş kontrol sistemi)
EBD (Elektronik kontrollü fren güç dağılımı)
TC (Traction control)
ARP (Devrilmeye karşı aktif koruma)
LRS (Yatay sürüş süspansiyonu)
Dizel partikül filtresi
Aktif ön koltuk kafalıkları
Sürücü koltuğu bel desteği
Ön, yan ve perde hava yastıkları
Sürücü ve ön yolcu emniyet kemerleri ikaz lambası
Üç noktalı, aktif gergili ön ve arka emniyet kemerleri
Yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri
Çocuk koltuğu bağlantı sistemi (ISOFIX)
Darbe emici çelik güvenlik kafesi
Immobilizer
Uzaktan kumandalı merkezi kilitleme
Hırsızlığa karşı emniyet kilidi
Tasarım
Ön sis farları
Çift çıkışlı egzos borusu
Tavan rayı
Isıtmalı ve elektrikli yan aynalar
Dış dikiz aynalarına entegre sinyal lambaları
Krom kaplamalı egzos borusu
17″ Hafif alaşımlı jant
18″ Hafif alaşımlı jant
Elektrikli Sunroof
Koyulaştırılmış arka ve yan camlar
Yan marşpiyeller
İki bölmeli ve kol dayamalı ön orta konsol
Saklama gözlü arka koltuk kol dayama
Soğutmalı torpido gözü
Deri kaplamalı vites topuzu ve direksiyon simidi Standard (kırmızı dikişli)
Yükseklik ve derinlik ayarlı hidrolik direksiyon
Bagaj tabanı saklama bölmeleri
Bagaj içi sabitleme filesi
Konfor
7 koltuk seçeneği (katlanabilir 3 sıra)
8 yönlü, elektrikli sürücü koltuğu
Deri döşemeli koltuklar Standard (kırmızı-siyah)
Isıtmalı ön koltuklar
Ön koltuklarda 4 yönlü ayarlanabilen kafalıklar
Ultrasonik park sensörleri
Işığa duyarlı dikiz aynası
60:40 oranında tam katlanabilir arka koltuklar
Manuel vites değiştirme
Yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu
Elektronik pusula
Yol bilgisayarı
Elektronik hız sabitlayici (Cruise control)
Yağmur sensörü
Arka koltukta V12 elektrik soketi
Arka cam yıkama
Fasılalı arka silecekler
Hıza duyarlı ön cam silecekleri
Ön ve arka emniyet kilitli elektrikli camlar
Güneş ışığı filtreli camlar
Yükseklik ayarlı ön farlar
Yüksek basınçlı ön far yıkayıcıları
Bagajda V12 elektrik soketi
Elektronik kontrollü klima
AQS (Hava kalite kontrol sistemi)
8 Hoparlör
Direksiyondan kumandalı müzik sistemi

EuroNCAP’den çarpışma güvenliği konusunda başarılı bir sonuç bekleyen ve yepyeni şanzıman serisi ile desteklenen , Chevrolet markası için yeni bir küresel tasarım dilini ifade ediyor.

Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, bu konuda şu açıklamayı yaptı: “Chevrolet, her zaman değer yaratan otomobiller sunmaktadır. Yeni Chevrolet Chevrolet Cruze Kiralama Kiralama iç ve dış tasarımı, malzeme kalitesi ve muhteşem stili ile değer kavramını yeniden tanımlıyor.”

Tasarım ve şasi performansında Avrupalı müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine göre geliştirilen Chevrolet Cruze Kiralama’un , Türkiye’de satışına başlandı. .

Dış Tasarım

Dik eğimli ön camdan ince arka sütunlara kadar uzanan kavisli bir tavan çizgisi Chevrolet Cruze Kiralama’u tanımlayıcı başlıca dış özelliğidir. Pazarın bu segmentine ilk kez dört-kapılı coupé tarzı bir görünüme sahip bir model gelmiştir.

Chevrolet Chevrolet Cruze Kiralama Kiralama, gergin çizimli karoser işçiliğinin dış kenarlarına yerleştirilen tekerlekleri ile iyice oturmuş, dengeli, yere yakın bir duruşa sahiptir. Fark yaratan özelliği iç bükey omuz çizgisinin, otomobilin yan taraflarından bagaja doğru akıp gitmesidir . Aynı zamanda üst düzey görsel görünüm temiz ve yalın bir karoseri işçiliği ile güçlendirilmiştir.

Geniş ön ızgara üzerindeki büyük Chevrolet logosu güçlü bir duruş sergilemektedir. Dış yan yüzü, ön tamponlardaki bir noktaya ok gibi sürüklenen ‘mücevher-etkili’ ayrıntıları ile yine fark yaratan far yuvaları tarafından çevrelenmiştir. Arka tasarımı, gömme montajlı arka ışık kümelerini kapsar ve klasik Chevy ikiz ışık tasarımı motifini vurgulamaktadır.

İnce, zarif ve şık detaylar parasal değeri çok daha yüksek ürünlerin tipik özelliği olan ayrıntılara dikkat ve özen gösteren bir üretim kalitesi ile desteklenmektedir. Paneller arası boşluklar ve bağlantı çizgileri bakımından sınıfındaki en mükemmel uyum ve uygunluk kaliteye katkıda bulunur.

İç Mekan Tasarımı ve Özellikleri

Sportif, ama yine de sıcak bir hava hissettiren beş kapılı kabinin tipik özelliği, uyumlu, akıcı tasarım hatları ve yumuşak doku malzemelerin kalitesidir. Bu kompakt sedan segmentin içinyüksek kaliteli bir uygulamadır.

Bu özelliklere şunlar dahildir: Panellerin olağanüstü dar boşluk ve aralık payı toleransları ile sızdırmaz bir şekilde tam yerine oturtulması ve Chevrolet Cruze Kiralama’un imzasını taşıyan eğimli tavan tasarım çizgisine rağmen cömert arka yolcu bacak, baş ve omuz mesafesi…

İç mekân tasarım teması, klasik Chevrolet model tasarımı ipucunun modern bir anlatımıdır – Yine çok özel bir Chevrolet tasarım özelliği olan Corvette’in ‘çift renkli” kokpiti Chevrolet Cruze Kiralama’da kullanılmıştır. Bu sürücüyü ve yolcuyu ‘ortaklaşa paylaşılan’ bir deneyime daha da yakınlaştırmak için tasarlanan bir motiftir. ‘Çift renkli kokpit’ simetrisi içindeki ön panelde ekran ve kumanda düğmeleri uyum içinde ergonomik konumlandırılmıştır.

Gösterge ekranı aydınlatması özel beyaz-buz mavisi rengindedir. ve LED aydınlatma net ve temiz bir görüntü verir.

Chevrolet Cruze Kiralama’da geliştirilmiş koltuk tasarımı sunulmaktadır: Önde ve arkadaki koltuk minderleri ve koltuk sırtlıkları için ağırlığın daha düzgün bir şekilde dağıtılması amacıyla bir tel ağı yapı ve daha sıkı bir köpükle doldurulmuş yastıklar kullanılmıştır.

Kumaş döşemesi yüksek kaliteli bir malzemeden üretilmiştir, mükemmel dayanıklılık sağlar ve zaman geçtikçe oluşan ‘gerilmiş-dikiş’ görünümü olasılığını ortadan kaldırır.

Dört (4) yönlü ayarlanabilir ön koltukların ön ve arka ayar menzili, yaklaşık 50 mm daha uzatılmıştır, bu da değer yaratan kompakt segmentte en uzun hareket mesafesidir.

Klima tüm modellerde standart donanım olarak sunulmakta. Üst modelde iki bölgeli otomatik klima sistemi sunulmaktadır. Kabine giren havayı temizleyen gelişmiş bir partikül ve koku filtre sistemi tüm modellerde standarttır.

RDS dijital sinyallemesi olan bir Radyo/CD müzik sistemi MP3 çalar özelliğine sahiptir. Üst modelde ise 6’lı CD değiştirici ve grafik ekran sunulmaktadır.

Sağlam Gövde Yapısı ve Güvenlik Sistemleri

Chevrolet Cruze Kiralama’un gövde yapısı, geliştirilmiş burulma direnci ile sınıfındaki en sağlam gövde yapılarından biridir. Bu sıkı, güçlü yapı; gürültü ve titreşimin azaltılmasında , kaza esnasında yüksek güvenlik sağlanmasında ve en ideal sürüş ve yol tutuş özelliklerinin garantilenmesinde çok önemli, bir rol oynamaktadır.

Ana yapı; çelik kirişler, sıkıştırılmış, preslenmiş yekpare parçalardan oluşan tek bir yapıdır. 17.66 KNm/ sapma dereceli toplam burulma direncinin Chevrolet Cruze Kiralama’un rekabetçi sınıfında bir eşi benzeri daha yoktur. Yapının yaklaşık % 65’i yüksek dayanımlı çeliklerden oluşmaktadır. Tüm yapı boyunca yaklaşık % 30 daha fazla nokta kaynağı da kullanılarak gövde yapısı daha sağlamlaştırılmıştır.

Darbe kanalları, gerçekte hangi yönden olursa olsun bir darbe alma durumunda aracın içindekiler için maksimum koruma sağlar. Tam boy kirişler ve yüksek dayanımlı çeliklerin kullanılması, B sütunları ve A sütunlarına yapılan iyileştirmeler, kazalara karşı etkin bir koruma sağlar.

Darbe enerjisini emen, ön ve arka çökme bölgeleri, yolcu bölmesinin bütünlüğünü korumak için mümkün olduğu kadar randımanlı deforme olacak şekilde tasarlandı. Yolcu bölmesi, ayrıca kapı açılımlarını çerçeveleyen ve tavanı destekleyen boru profil elemanlar ile takviye edilen bir güvenlik kafesi ile korunmaktadır. Tek parçadan oluşan bir yan yapı ile ultra yüksek güçlü çelik kapı kirişlerinin birleştirilmesi de yan darbelere karşı etkili koruma sağlar.

4 km/saat’e kadar düşük hızlarda, ön ve arka tampon yüzeyleri, hafif darbe enerjisini absorbe edecek şekilde tasarlandı. Bu özellik, karoseri hasarının minimum düzeye indirilmesine yardımcı olur. Ayrıca gövde yapısı gürültü ve titreşim seviyesini asgari seviyeye indirecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece, yol ve rüzgar sesi en aza indirilerek daha sessiz bir kabin konforu sağlanmıştır. Bu özellik Chevrolet Cruze Kiralama’u segmentinin en sessiz modellerinden biri yapmaktadır.

Tüm beş kişilik oturma pozisyonunda, üç noktalı emniyet kemerleri bulunmaktadır. Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, yan ve perde hava yastıkları ve kaza esnasında katlanabilir pedal sistemi tüm modellerde standart olarak bulunmaktadır. Chevrolet Cruze Kiralama yüksek aktif güvenlik önlemleri de sunmaktadır. Elektronik kızaklamayı önleyici ABS fren sistemi, çekiş kontrolü (TCS) ve Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC) tüm modellerde standart olarak sunulmaktadır.

Şanzıman

Chevrolet Cruze Kiralama’un motor serisi tamamen yenilenmiştir 16 valf 1.6 litrelik benzinli motor ile Türkiye’de piyasaya sunulacaktır. 1.6lt motor düz vitesin yanısıra altı (6) ileri tam otomatik şanzıman seçeneğine sahiptir.

Bu motor, hem giriş hem de ekzos taraflarında değişken valf zamanlaması özelliğine sahiptir. 1.6-litre motor, 6400 devir/dakikada 113 hp maksimum güç ve 4200 devir/dakikada 153 Nm maksimum torka ulaşır.

Manuel şanzıman ile 1.6 benzinli motor, 0 – 100 km/saat hıza sırasıyla 12,5 saniyede ulaşırlar ve ortalama yakıt tüketimi 100km’de 6.7 litredir.

Süspansiyon, Frenler, Direksiyon

Chevrolet Cruze Kiralama’un süspansiyonu, fren ve direksiyon sistemleri, Avrupalı sürüş zevklerini karşılamak için Avrupa yollarında geliştirildi. Çeviklik ve sürüş konforu arasında çok uyumlu bir denge kurabilen Chevrolet Cruze Kiralama, sürücüye rafine bir sürüş karakteri de sağlar.

Chevrolet Cruze Kiralama, daha dengeli, istikrarlı bir yol tutuşa katkıda bulunan tasarım boyutlarından yararlanır. Ön tekerlekler arası genişlik 1544 mm ve arka tekerlekler arası genişlik 1558 mm ‘dir. Diğer yandan 2685 mm’lik dingil mesafesi kompakt sedan segmenti ortalamasının üzerindedir . Orantısal olarak, geniş tekerlekler arası mesafe Chevrolet Cruze Kiralama’a iyi bir yol tutuş yeteneği sağlar.

McPherson ön süspansiyon kullanılan bu sistem, kayma sürtünmesini azaltmak için yan yük dengelemelidir. Ön alt şasi, alttaki A kollarının içten montajı için sıkı, sağlam bir lokasyon sağlar. Çoğunlukla daha pahalı araçlarda bulunan bir özellik olarak hidrolik burçlar, daha yüksek derecede bir sürüş yalıtımı için kullanılmaktadır.

Arkada, ileri düzeyde gelişmiş, bileşik krank yerleşim planı kullanıldı. Tutarlı bir şekilde tekerlek kamber açısı kontrolü sağlamanın yanısıra bu süspansiyon sistemi, kompakt segmentte bir araç için özellikle çok değerli olan yer ve ağırlık tasarrufları sunar.

Profilde çift duvarlı ve Uşekilli olan torsiyon çubuğu; patentli bir ‘manyetik ark’ kaynak prosesi ile uzunlamasına salıncak kollara takılmıştır. Bu üretim teknolojisi, çubuğun kalınlığının ve anılan salıncak kollara takılma açılarının, farklı motor ve araç ağırlıklarına göre değiştirilmesine izin verir ve bu da dönüş hızı ve dönüşdireksiyon kontrol özelliklerinin hassas ayarını kolaylaştırır.

Tüm tekerleklerde elektronik kızaklamayı önleyici ABS fren sistemi, çekiş kontrolü (TCS) ve Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD), standart olarak sunuluyor.

Ayrıca tüm Chevrolet Cruze Kiralama modellerinde Elektronik Denge Kontrolü Programı (ESC); sunulmaktadır. Sürücünün acil durumlarda ve zor yol koşullarında başarılı bir manevra kabiliyeti göstermesine olanak sağlar ve aracı kontrol altında tutmasına yardımcı olur.

Yorum Ekle

rent a car ankara
Turizm ve Ulaşım Turizm ve Ulaşım Harita ankara escort çankaya escort