araç kiralama

Nissan Micra Kiralama

Google

Nisan 30, 2009 by  
Filed under Oto Kiralama

Nissan Micra küçük sınıfın etkileyici modellerinden birisi olma geleneğini sürdürüyor. Görünüm konusunda son derece çekici özelliklere sahip olan Micra elden geçirilen haliyle bu iddiasını daha da artırmış durumda. Sevimli hatlar ve dikkat çekmeyi bilen tasarım onun en önemli özelliklerinden. Günümüzün retro otomobillerini hatırlatan tasarımı onu küçük sınılın cazibe merkezlerinden biri yapmayı başarıyor. Kullanışlılığın ön planda olduğu otomobilin içindeyken aydınlık renklerin kabin içini oldukça ferah gösterdiğini fark ediyorsunuz. Camlarının da etkisiyle iç mekanda ferahlık hissi oldukça yüksek. Fiyat etiketi oldukça uygun olmasına rağmen göze batan bir işçilik ve montaj hatasının olmaması da Micra’nm beğeni toplamasını sağlıyor.
Küçük sınıfta yer almasına rağmen Nissan Micra oldukça eğlenceli bir sürüş karakterine sahip. Biraz sert olsa bile görevini oldukça başarılı bir şe-kilde yerine getiren süspansiyon sistemi (bağımsız MacPherson) bu eğlenceli sürüşte önemli bir rol üstleniyor. Gaza biraz fazla basıldığında önden kayma eğilimine sahip olsa bile aracın bu tutumu, çoğu zaman keyif veren bir sürüşün yaşanmasına neden oluyor. Bu sözünü ettiğimiz durum elbette gaz pedalına biraz fazla yüklenildiğinde yaşanıyor. Standart ve sakin kullanımlar sırasında Nissan Micra asfalta sadık kalmayı biliyor. Süspansiyon sistemi darbe emiş konusunda sertliğinden dolayı biraz zorlanıyor olsa bile görevini yerine getirme konusunda çok önemli bir sorun yaşatmıyor.
Nissan Micra’nm motor kaputunun altmda görev yapan ve 5200 d/d’de 80 HP güç ve 3600 d/d’de 110 Nm tork üreten 1240 cc hacmindeki motor 999 kg ağırlığında olan Micra’ya, otomatik vitesine rağmen gerekli ataklığı kazandırıyor. Yüksek bir performans olmamasına rağmen Nissan Micra küçük hacimli motoruyla beklenenden daha büyük işleri yerine getiriyor. Etkileyici motor gürültüsü de sümşler sırasında keyfin artmasını sağlıyor. Fren performansı konusunda ise Micra makyaj sonrasında da, ilk modele göre herhangi bir ilerleme kaydedememiş görünüyor. Panik frenler sırasında izinden ayrılma gibi bir eğilimi de olan Nissan Micra, güvenlik sınırının üzerinde kalan performansı ile eksi puan alıyor. Küçük sınıfta yer alan birçok otomobilin 37 m gibi bir duruş mesafesine indiği günümüzde Micra’nm 41 m ve daha üzerindeki sonuçları açıkçası bu alanda bir iyileştirmeyi hak ediyor. Küçük hacimli benzinli motor ve otomatik şanzımanm birlikteliğinin getirdiği tüketim ise beklediğimiz gibi ekonomik. 100 km ortalamada 7.3 İt tüketen Nissan Micra ekonomik tüketimi ile de kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Yorum Ekle

rent a car ankara
Turizm ve Ulaşım Turizm ve Ulaşım Harita
ankara escort